A Korrupcióellenes Munkacsoportban való részvételünk előfeltétele, hogy a munkacsoport ügyrendjének az elfogadása nyilvános legyen, vagy legalább az érintettek előzetes véleményalkotását lehetővé tévő eljárásban történjék - közölte lapunkhoz is eljutatott közleményében a Transparency International Magyarország (TI).
A szervezet megjegyezte, hogy noha a kormányzat korábban jelezte, számít a civilek részvételére és együttműködésére a korrupcióellenes munkacsoportban, ennek ellenére az Európai Bizottsághoz való megegyezéshez szükséges törvények véleményezésére nem volt lehetőségük, mert a kormány nem gondoskodott azok előzetes szakmai és társadalmi egyeztetéséről.
„Tíz-tizenkét év NER-es rombolás után egy új hatóságtól már nem kell félnie azoknak, akik eddig a korrupciót irányították”Megjegyzik, folyamatosan tiltakoznak a kormány évek óta tartó civilellenes intézkedései ellen, ennek ellenére Magyarország jövője érdekében nyitottak az együttműködésre, amennyiben a munkacsoport működését az alábbiak szerint alakítják ki:
az üléseket az Integritás Hatóság elnöke előre meghatározott számú civiltag kezdeményezése esetén köteles legyen összehívni;
akiknek lehetősége legyen az Integritás Hatóság eljárásának a kezdeményezésére, és arra, hogy magyarázatot kérjen az Integritás Hatóságtól az egyedi ügyekben hozott döntésekkel kapcsolatban.
A TI Magyarország fenntartja a nyilvánossághoz való fordulás, valamint a kilépés jogát, amennyiben a munkacsoport működésével kapcsolatban súlyos aggályok merülnek fel. Emellett felhagynak a részvétellel, amennyiben a korrupciós helyzet további romlását tapasztalják.
Megszavazta az Országgyűlés a törvényeket, az Orbán-kormány enged az Európai Bizottság követeléseinek, hogy megkapja a pénzt