;

Jobbik-Konzervatívok;Oroszország;kémkedés;Gyöngyösi Márton;KgBéla;

- Gyöngyösi Mártonnak van néhány kérdése KGBéla ítélete után

A Jobbik első embere úgy firtatja volt párttársa orosz kapcsolatait, hogy ő 2014-ben megfigyelő volt a kelet-ukrajnai szakadár államok „népszavazásain”. 

„A Kovács Béla elleni mai jogerős ítélet fényében az a tény, hogy annak idején a Jobbikba beépülhetett, és a párt listáján európai parlamenti képviselői helyet szerezhetett, aligha vet jó fényt a Jobbikra és akkori vezetőire” - írta Facebook-oldalán a Jobbik elnöke.

Gyöngyösi Márton azt követően nyilvánult meg, hogy kémkedésért öt év fegyházbüntetésre ítélte jogerősen a Kúria a Jobbik volt EP-képviselőjét, Kovács Bélát. 

Azonban a korábban a zsidókat listázni kívánó politikus szerint akad néhány érdekesebb kérdés: 

  • „Ha a hatóságok ismerték Kovács Bélát és céljait, miért nem tettek semmit már akkor, amikor a Jobbikot megkörnyékezte? Ha pedig nem ismerték, és nem tűnt fel nekik, akkor milyen munkát végeztek a titkosszolgálatok?” 

  • „Ha már évekig nem tettek semmit, sőt, hagyták, hogy Kovács Béla nemzetbiztonsági védelem alatt álló politikusok bizalmába férkőzhessen, akkor miért nem kapták végül el az egész orosz hálózatot? Miért nem érték tetten Kovács Bélát és orosz tartótisztjét? Miért nem foglalták le a náluk lévő anyagokat?”

  • „Miért egy politikai ügyet kreáltak az egészből 2014-ben ahelyett, hogy szakmai, rendvédelmi és nemzetbiztonsági ügyként kezelték volna? Moszkva csúnyán nézett volna, ha lebuktatják a kémeit, így inkább futni hagyták őket? Fontosabb volt a Fidesz kampánya, mint az Európát destabilizáló hálózat leleplezése?” 

Az EP-képviselő úgy véli, sosem fogjuk pontosan megtudni, hogy Kovács Béla mit is csinált pontosan, és kinek, mivel a Fidesz még azelőtt akarta Kovács Béla botrányát saját céljaira használni, hogy a kémhálózatot a hatóság lekapcsolta volna.

„Most pedig évekkel később kiszabnak egy ítéletet. Az időzítés politikailag ismét tökéletes. Az orosz kormányt egyre látványosabban kiszolgáló Fidesz most másra terelheti a figyelmet. Lehet, hogy még az EU-tól és a NATO-tól is kapnak egy buksisimit, a büntetést meg senki sem fogja leülni, mert Kovács Béla (és tartótisztjei is) rég hetedhét határon túl járnak. Nem lesz ez így sok, Viktor?”

- zárta sorait Gyöngyösi Márton.

Itt érdemes megjegyezni, hogy a Jobbik elnöke korábban maga is előszeretettel udvarolt az oroszoknak. 2014-ben például megfigyelőként részt vett a Luhanszki és Donyecki Népköztársaságok függetlenségéről szóló „népszavazáson”, s természetesen mindent rendben talált. Ugyanakkor példaértékűnek és a népek önrendelkezésének diadalaként értékelte azt a „népszavazást”, mellyel a Krímet Oroszországhoz „csatolták”.  

Az elismerést Szijjártó Péter adta át, aki ennek apropóján elmélkedett egy sort a hegemóniára törekvő liberális mainstreamről.