;

kilakoltatás;XVIII. kerület;A Város Mindenkié Csoport;Jámbor András;

- Aktivisták akadályozták meg, hogy egy idős, beteg házaspárt lakoltassanak ki Budapesten

A Város Mindenkié csoport élőlánccal lépett közbe. Jámbor András országgyűlési képviselő is részt vett az akcióban.

A Város Mindenkié csoport (AVM) aktivistái akadályoztak meg egy XVIII. kerületi lakás több lakója ellen kezdeményezett végrehajtási eljárást. A Mérce az AVM-re hivatkozva azt írta, a lakásban élő többgenerációs család sem időben, se szabályos módon nem értesülhetett a szerda kora délutánra tervezett kilakoltatásról, így sérült a tisztességes eljáráshoz való joguk is. Ráadásul a XVIII. kerületi család- és gyermekjóléti központ azt közölte, olyan lakókat fenyegetett kilakoltatás, akik nem is voltak kötelezettjei a végrehajtási eljárásnak.

Az AVM közölte, a család tagjainak arra sem volt lehetősége, hogy alternatív lakhatásukról időben gondoskodhassanak. Emiatt a 77 éves, súlyos, krónikus beteg nagyapát és a 66 éves, szintén krónikus beteg, ápolásra szoruló nagyanyát hajléktalanná válás fenyegeti, mivel bentlakásos szociális intézményben sem lehetséges ilyen rövid idő alatt az elhelyezésük. Ezért az aktivista csoport - mivel álláspontjuk szerint a végrehajtás jogsértő - az illetékes bíróságtól szerdára virradó éjjel soron kívüli intézkedést kért, hogy állítsák le a kilakoltatást.

A nagyanya a Mércének elmondta, 1991 óta élnek a lakásban, ám nemrég megjelent náluk egy végrehajtó, aki közölte, hogy ki akarnak lakoltatni egy férfit, akit ők nem is ismernek.

Dél után nem sokkal aktivisták alkottak élőláncot a tervezett kilakoltatás helyszínén, kezükben a „Stop kilakoltatás!”, a „Lakhatást, ne zaklatást!”, valamint „A lakhatás alapjog!” feliratok voltak olvashatók. A tudósítás szerint az élőláncba Jámbor András országgyűlési képviselő (a Mérce korábbi, alapító-főszerkesztője) is csatlakozott, valamint a helyi önkormányzat részéről - amely szintén ellenezte a végrehajtást - Petrovai László kerületi alpolgármester.

A rendőrök délután fél kettőkor jelentek meg. A végrehajtó közölte, hogy „az ügy nem tartozik a sajtóra”, ám nem sokkal délután két óra előtt felfüggesztette a kilakoltatást, állítása szerint a lakók a bírósághoz felterjesztett kifogás elbírálásáig időt nyertek.

Rövidesen érkezhet a közösségi közlekedés állami normatívája Budapesthez, aminek 60 százalékát ugyan vissza kell adni, de legalább az év végén kitarthat a főváros. Két másik ütőkártya még az államnál van.