Három ember életét követelték és súlyos károkat okoztak az Egyesült Államok középnyugati és déli államait sújtó viharok.
A szélvihar elektromos vezetékeket tépett le Michigan és Arkansas államokban, otthonok és üzemek ezrei maradtak áram nélkül, számos iskolában pedig elmaradt az oktatás.
A Michigan-i Monroe városában egy 14 éves lányt egy leszakadt villanyvezetékből ért halálos áramütés házuk udvarán.
Detroit közelében két kisgyereket is áramütéssel vittek kórházba, miután megfogtak egy leszakadt vezetéket.
Eközben Mississippi kormányzója, Tate Reeves bejelentette, hogy az állam fővárosában, Jacksonban nincs megbízható vízszolgáltatás, a tisztító létesítmény hibája miatt túlságosan alacsony a víznyomás.
A kormányzó még helyi idő szerint hétfő esti sajtótájékoztatóján úgy értékelte, „csaknem lehetetlen”, hogy a vízkezelő-létesítményt sikerül üzemképesen tartani, ami miatt „csaknem bizonyos” – mint mondta –, hogy Jackson városában a következő hetekben vagy hónapokban nem tudnak csapvizet előállítani, hacsak nem áll be gyors javulás.
„Elkezdtünk felkészülni arra a forgatókönyvre, hogy Jackson ivóvíz nélkül marad huzamosabb ideig”
– közölte.
Kedden újabb közleményben ígérte meg, hogy próbálnak megoldást találni a problémára.
A város ivóvizével már egy ideje problémák adódtak. A helyi egészségügyi hatóságok már hónapokkal ezelőtt arra hívták fel a lakosság figyelmét, hogy fogyasztás előtt forralják fel a vizet, mert a zavaros víz emésztési problémákhoz vezethet.
Jackson polgármestere, Chokwe Antar Lumumba arra hivatkozott, hogy a szakemberhiány, valamint az éveken át elmulasztott karbantartás vezetett a jelen állapotokhoz.
Jackson városánál hétfőn tetőzött az elmúlt időszak esőzései nyomán megáradt Pearl folyó, amely az előzetes félelmekkel szemben nem öntött el lakóépületeket a városban, az állam más részein azonban komoly károkat okozott.
Miközben az ország középső és déli részén a viharok, az esőzések és áradások okoznak károkat, aközben délnyugaton, Kalifornia jó részén egy minden korábbinál komolyabb hőhullám érkezésére hívták fel a figyelmet. Az időjárás-előrejelzés adatai szerint az állam több pontján napokig 43 fok fölött maradhat a nappali csúcshőmérséklet. A hőségriasztás összesen mintegy 55 millió embert érint Kaliforniában és a nyugati partvidék más államaiban is.