;

Oroszország;Wizz Air;Abu-Dzabi;

Védőruhás munkás pakolka le egy Wizz Air-gép fedélzetén hozott felszereléseket, 2020. április 18-án a ferihegyi reptéren

- Mégsem repül Oroszországba a Wizz Air

Partvonalra tették az ötletet. 

Egyelőre jegeli a Moszkvából az Egyesült Arab Emírségekbeli Abu Dzabiba tartó járatok újraindításának tervét, mivel rengeteg kritika érte a légitársaságot ezen döntés miatt - írja a Reuters.

A Wizz Air pénteki közleményében csupán az ellátási láncokban tapasztalható zavarokra hivatkozik - s nem tesz említést azokban a közösségi médiában megjelent negatív visszhangokról, melyek közt volt a fapados cég bojkottjára való felszólítás is. A Twitteren azt közölték, hogy a járatot Abu-Dhabiban működő vállalata fogja üzemeltetni, mely az Egyesült Arab Emírségekben bejegyzett, az öböl menti állam szabályai szerint működő cég. Oroszországba más egyesült arab emírségekbeli légitársaságok is közlekednek. A londoni tőzsdén jegyzett Wizz Air 49 százalékos részesedéssel rendelkezik a Wizz Air Abu Dzabiban, amelynek repülőgépei az európai légitársaság nevét és márkajelzését viselik. Az abu-dzabi állami vagyonalap, az ADQ 51 százalékos tulajdonosa.

Augusztusban jelentette be a Wizz Air, hogy októberben újraindulnak azon járatai Moszkva és Abu Dzabi közt, melyeket az ukrajnai invázió után függesztettek fel. A Wizz Air Nagy-Britanniában és Magyarországon is rendelkezik légitársasági működési engedéllyel. Az európai légitársaságok beszüntették Oroszországba tartó járataikat, az orosz légitársaságok pedig ki vannak tiltva az Európai Unió légteréből a nyugati szankciók részeként a konfliktus miatt, amelyet Moszkva „különleges katonai műveletnek” nevez. Az Egyesült Arab Emírségek nem vezetett be szankciókat Oroszországgal szemben, semleges álláspontot képvisel. 

Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök gratulált Novák Katalin magyar köztársasági elnöknek a nemzeti ünnep - Szent István napja - alkalmából.