Akár meg is szakadhatnak az orosz–amerikai diplomáciai kapcsolatok abban az esetben, ha az amerikai kormányzat a terrorizmust támogató országnak minősíti Oroszországot – jelentette ki Alekszandr Darcsijev, az orosz külügyminisztérium észak-amerikai osztályának vezetője a TASZSZ orosz hírügynökségnek nyilatkozva.
Az orosz politikus szerint ha jóváhagyják a vonatkozó amerikai kezdeményezést, azzal az Egyesült Államok
„olyan határt lép át, ahonnan nincs visszatérés”, egy ilyen lépés ugyanis „a legsúlyosabb járulékos vesztességgel járna a kétoldalú diplomáciai kapcsolatokra nézve, a diplomáciai kapcsolatok szintjének csökkenésével, sőt, akár megszűnésével járna”.
A TASZSZ emlékeztet arra, hogy az amerikai szenátus július végén kétpárti határozatot fogadott el, amelyben felszólítják a külügyminisztériumot, hogy nyilvánítsák terrorizmust támogató országgá Oroszországot azok alapján, amit Csecsenföldön, Grúziában, Szíriában és Ukrajnában művelt. Ezután nem sokkal a kongresszus egyes demokrata és republikánus tagjai közölték, szándékukban áll egy hasonló dokumentumot beterjeszteniük a képviselőház elé is.
A terrorizmust támogató országok esetében további jelentős korlátozó intézkedések alkalmazhatóak. Az amerikai kormányzat 1979 óta Szíriát, Iránt, Észak-Koreát és Szíriát tette fel a terrorizmust támogató országok listájára.
Csütörtökön a lett parlament terrorizmust támogató országnak minősítette Oroszországot, és népirtásnak azt, amit Oroszország művel Ukrajnában.
A lett parlament népirtásnak nyilvánította, amit Oroszország művel Ukrajnában