kormánymegbízott;megszólítás;főispán;

- Kiderült, mi lesz a megszólítása az ország egyetlen női főispánjának

Zajlottak a találgatások: főispánnő, főispán asszony, esetleg főispán úrhölgy? Melyik lett a befutó?

Amint arról lapunk beszámolt, a tizenkilenc kormánymegbízott közül tizennyolc férfi, mindössze egyetlen nő akad közöttük, Sifter Rózsa, a Zala megyei kormányhivatal vezetője. Ezt követően széles körben meg is indult a találgatás, hogy vajon hogyan kell szólítani Zala megye főispánját: rengeteg opció felmerült a főispánnőn és a főispán úrhölgyön át a feudalizmus legkülönbözőbb megszólítási szokásaiig. 

Sifter Rózsa azonban a Blikknek végül eloszlatta a kételyeket: a megszólítása neki is ugyanaz, mint hivatali kollégáinak, azaz: főispán. Legalábbis január elsejétől, ekkortól lép ugyanis életbe a vonatkozó rendelkezés.

„Az elfogadott törvényjavaslat csak a titulus megnevezését változtatja meg. Ez a kormánymegbízott helyett a főispán lesz, vagyis függetlenül attól, hogy az illető férfi vagy nő. Ebből adódóan a megszólításban is csak a kormánymegbízott szó változik”

- rögzítette.

A Blikk más főispánokat is idézett, Sára Botond, Budapest Főváros Kormányhivatalának kormánymegbízottja például elárulta, egyelőre nem készíttet új névjegyet. „Megtisztelő, hogy fővárosi kormánymegbízottként a budapestieket szolgálhatom. Az elnevezés megváltozása nem érinti e feladataimat” - fogalmazott.

Tarnai Richárd Pest megyei főispán pedig azt mondta a kormánypárti Mandinernek, hogy 1990-ben is rögtön a királysággal riogattak, amikor az Antall-kormány visszaállította a koronás címert, de nem gondolhatja senki komolyan, hogy erre vonatkozó valós szándék felvetődött volna bárkiben.

A miniszterelnöknek egy könnyed kiszólással sikerült megsértenie néhány ezer olyan embert, aki hozzávetőlegesen 400 ezer másik érdekében vonult az utcára.