Az NBI átlagos bruttó havi fizetése 1,49 millió forintról 1,77 millióra emelkedett. Ez a növekedés a 2020. májusában véget ért szezonban az NBI-ben szereplők átlagánál 18,5 százalékkal magasabb összeg. Akkor a Diósgyőr és a Budafok szerepelt a tabellán az MTK és a Gyirmót helyett, a bajnokság átlaga pedig majdnem 1,5 millió forint volt - írja az mfor.hu.
A portál számításai szerint a több mint 18 százalékos átlagnövekedés egyébként jócskán meghaladja az országos átlagra jellemző tavalyi növekedési szintet
vagyis nem túlzás azt mondani, hogy a focista bérekre jellemző csak igazán a bérrobbanás.
Az első négy helyezett klub:
Ferencváros: 3,14 millió forint
MOL Fehérvár: 2,3 millió forint
Kisvárda: 2,1 millió forint
Puskás Akadémia: 2,07 millió forint
Azonban így is akad több klub, mely a béremelés tekintetében túlszárnyalja az élmezőnyt. A 2021-ben feljutott Gyirmót csapatánál 63 százalékkal magasabb a kicsivel több mint egymilliós átlagbér az előző évinél, Debrecenben 42 százalékos növekedésről beszélhetünk, a sokáig a kiesés ellen menekülő Újpesten pedig 29 százalékos volt a bérfejlesztés, így itt tavaly nyáron 1,3 millió forint volt az átlagkereset.
Az Mfor összegzése szerint a magyar NBI elszálló fizetéseit nagyon sok esetben nem tudnák kigazdálkodni a piacról a klubok mögött álló cégek, az egyre magasabb focista fizetések még mindig csak egy mesterséges lufi eredményének tűnnek, amit elsősorban a NER-rendszerének köszönhetően tudnak egyre nagyobbra fújni. Igaz, ez alól talán kivételként említhető a Ferencváros, melynek az elmúlt néhány szezon sikeres nemzetközi kupaszerepléseinek köszönhetően megvan a lehetősége drágább és költségesebb játékosok leigazolására, a bevételek szerkezetének egészségesebbé alakítására.