Fidesz;ellenzék;Keszthely;Manninger Jenő;időközi polgármesterválasztás;

- Feladta az ellenzék Keszthelyen, senki sem mer indulni a fideszes polgármesterjelölttel szemben

A helyi összefogás a „perverz hatalmi helyzetre” hivatkozik. A választáson a kormánypárti Manninger Jenő már győztesnek érezheti magát.

Csak a fideszes polgármesterjelölt, Manninger Jenő neve lesz a szavazólapon a keszthelyi június 26-i időközi választáson, az ellenzék ugyanis nem száll ringbe a pozícióért – írja a 24.hu. A lap kiemeli, a 2019-es önkormányzati választáson a szavazatok 45 százalékét gyűjtötte be a Kisvárosunkért Érdekvédelmi Egyesület (KÉVE) jelöltje. Czuth Zoltán László (3021 szavazat) mindössze 655 szavazattal kapott kevesebbet, mint a fideszes Nagy Bálint (3676 szavazat).

A cikk szerint érthetetlen a nem indulás, mert az ellenzék számára katasztrofális április 3-i országgyűlési választáson Keszthelyen „csak” 13 százalékkal kapott ki a közös jelölt Elekes István Nagy Bálinttól.

Manninger – aki 1998 és 2002 között közlekedési államtitkár, az elmúlt húsz évben pedig a keszthelyi térség országgyűlési képviselője volt –, most mégis akadálytalanul cserélhet helyet Nagy Bálinttal: ha csak egy szavazatot is kap, akkor a 66 éves fideszes politikus vezetheti a várost a 2024-es önkormányzati választásig. 

Nagy Bálint polgármesteri tevékenységét botrányok, kisérték, ahogy arról a Népszava is beszámolt, ellene és alpolgármestere, Vozár Péterné ellen idén januárban a KÉVE kezdeményezett méltatlansági eljárást. Azért tették ezt, mert a városvezetők éveken keresztül különböző gazdasági társaságok felügyelőbizottsági és igazgatósági tagjaiként díjazásban részesültek, amit tilt az önkormányzati törvény.

Nincs is most olyan helyi, aki ki merne állni a fideszes jelölttel szemben. Senki sem akarja kockáztatni a jó hírnevét, az egzisztenciáját

– nyilatkozta a 24.hu-nak Molnár Tibor, a KÉVE alelnöke, a Mindenki Magyarországa Mozgalom Zala megyei koordinátora.

Az Együtt korábbi politikusa értelmetlennek nevezte, hogy elinduljanak a polgármesterválasztáson az április 3-i választási vereség után, különösen azért, mert a Fidesz „feudális rendszert hozott létre”, az ellenzéket pedig korábban is semmibe vették.

Nem tarthatott sajtótájékoztatót az egri városházán a képviselő-testület fideszes frakciója, hiába kértek ehhez helyiséget a város vezetésétől.