Bár az Országgyűlés mentelmi bizottsága nem javasolta, az Országgyűlés kormánypárti többsége a Mi Hazánk képviselőivel együtt megszavazta Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője mentelmi jogának felfüggesztését. A politikus mentelmi jogának felfüggesztésére 118-an szavaztak, 49-en ellene szavaztak, köztük fideszes képviselők is (Kocsis Máté, Hargitai János, Pajtók Gábor és Tapolczai Gergely), egy képviselő tartózkodott.
Szabó Tímea mentelmi jogának felfüggesztéséről annak ellenére döntöttek, hogy a mentelmi bizottság – élén Hargitai János KDNP-s képviselővel – nem javasolta azt. A testület döntését azzal indokolta, hogy követi a magánvádas bűncselekmények esetén hagyományosnak számító, a mentelmi jogot fenntartó gyakorlatát, amely a mentelmi jog célját, továbbá az Országgyűlés, illetve a képviselők zavartalan munkavégzését biztosítja.
A mentelmi jog felfüggesztéséről szóló határozat bejelentése nem ment könnyen, Jakab István levezető elnök sorozatos nyelvbotlásai miatt ötször kellett megismételni.
A fideszes politikus háromszor is azt mondta, hogy nem függesztették fel Szabó Tímea mentelmi jogát, egyszer pedig azt sikerült kinyögnie, hogy a párbeszédes politikus „szavazati jogát” függesztették fel.
Végül két párttársa is ügyrendben kért szót, és kérte a határozat helyes kihirdetését, amit Jakab István ötödik nekifutásra sikeresen teljesített.
Az ügy előzménye, hogy a Budapesti II. és III. kerületi Bíróság indítványozta Szabó Tímea mentelmi jogának felfüggesztését rágalmazás vétsége miatt.
A Párbeszéd társelnökét a fideszes Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer korábbi polgármestere és egyéni választókerületi képviselőjelöltje jelentette fel rágalmazás, illetve becsületsértés vétsége miatt. Tette mindezt az alapján a videófelvétel alapján, amelyet Szabó Tímea az idén márciusban töltött fel azzal a címmel, hogy „A pedofil bűnözők a Fideszben vannak – a Fidesz óbudai jelöltje, Bús Balázs is elhallgatott egy óvodai pedofil bűncselekményt!”. Bús Balázs szerint a videóban elhangzó állítások nem csupán a becsület csorbítására alkalmas, morálisan, illetve erkölcsileg elítélendő állításokat tartalmaznak, hanem különösen súlyos, morálisan a társadalom által fokozottan elítélt, nagy tárgyi súlyú bűncselekmény elkövetésével vádolja a feljelentettet teljesen alaptalanul. A fideszes képviselő szerint Szabó Tímea vádaskodása azt a célt szolgálja, hogy a személyét politikai haszonszerzés céljából lejárassa, ezért kéri felelősségre vonását.
Az Országgyűlés szintén szerdán döntött a szintén párbeszédes Tordai Bence mentelmi jogának felfüggesztésével kapcsolatban, amelyet azonban nem szavazott meg. A mentelmi bizottság korábban szintén nem javasolta Tordai mentelmi jogának felfüggesztését. A politikus mentelmi jogának felfüggesztését szintén a Budapesti II. és III. kerületi Bíróság indítványozta egy feljelentés miatt. A dokumentum szerint március végén a Budapesti 4. számú országgyűlési egyéni választókerület képviselőjelöltje, dr. G. CS. GY. - jogi képviselője útján - magánindítvánnyal élt a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróságon Tordai Bence országgyűlési képviselő ellen rágalmazás vétsége, illetve becsületsértés vétsége miatt. A magánindítvány szerint Tordai Bence Hadházy Ákosnak egy március 17-i Facebook-bejegyzése alatt olyan kommentet tett közzé, amelyben a becsület csorbítására alkalmas kijelentéseket tett a feljelentő személyére nézve. „Az egészen megdöbbentő, hogy Putyin kiszolgálásában és a magyar érdekek elárulásában egy egész fideszes hálózat vesz részt, beleértve a budai fideszes zugügyvédet is. Mi a II. kerületben ezt nagyon nem toleráljuk!” - írta Tordai, aki ezt a kommentet a saját oldalán önálló poszt formájában is megjelentette, és további megjegyzéseket fűzött hozzá, amelyek a feljelentő szerint túllépik a bírálat, a kritika és a véleményalkotás kereteit, veszélyeztetik a társadalmi megbecsülését, a társadalomban kialakult általános megítélés alapján becsület csorbítására objektíve alkalmasak.
Az Országgyűlés felfüggesztette Akopjan Nikogosz örmény nemzetiségi szószóló mentelmi jogát is, aki a vád szerint társaival együtt itallal és pénzzel vettek rá hajléktalanokat arra, hogy magukat valótlanul örménynek kiadva szavazzanak rájuk a 2014-es nemzetiségi önkormányzati képviselői választáson. Az Országgyűlés mentelmi bizottsága a szószóló mentelmi jogának felfüggesztését javasolta.
Hamis és képtelen vádakat emleget a szavazatvásárlással hírbe hozott örmény nemzetiségi szószóló Az örmény nemzetiségi szószóló mentelmi jogának felfüggesztését kérik az Országgyűlésben, a vád szerint itallal és pénzzel gyűjtött szavazatokat hajléktalanoktól