Budapest;ellenzék;veszteség;nyereség;Karácsony Gergely;közművek;

A főpolgármester szerint hatékonyabban tisztulhat a város

- Számháborúzik Budapest vezetése és ellenzéke az összevont közművek mérlegéről

A főpolgármester szerint 1,8 milliárd forintos a nyereség és kevesebb a tisztségviselő. A fővárosi fideszesek viszont 2,39 milliárdos veszteséget olvasnak ki a papírokból, maguk körül pedig koszt és szemetet látnak.

Örömmel jelentem be, hogy nyereséggel zárta a tavalyi évet a Budapesti Közművek – közölte Facebook-oldalán Karácsony Gergely. A főpolgármester szerint jól döntöttek, hogy német és osztrák mintára a Temetkezési Intézet, az FKF, a Főkert, a Főkétüsz és a Főtáv összevonásával létrehozták a BKM – Budapesti Közművek Nonprofit Zrt.-t.

Budapest vezetője kiemelte, a cégek külön-külön működve 2020-ban összesen mínusz 5,14 milliárd forint veszteséggel zártak, 2021-ben pedig az új társaság első évi beszámolója 1,8 milliárd forintos mérleg szerinti adózás utáni eredményt mutat.

A bejegyzés szerint „az élet számtalan területe igazolta azóta, hogy jól döntöttünk, elég csak a cégek közös budapesti nagytakarításaira vagy a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű rekordtermelésre gondolni”. Eközben – olvasható – a Budapesti Közművek munkavállalói létszáma magasabb a jogelőd társaságok összesített korábbi létszámánál, miközben a vezetők száma közel 25 százalékkal, a díjazásban részesülő igazgatósági és felügyelőbizottsági tagok száma 60 százalékkal csökkent.

Magyarul kevesebb a politikai kinevezett, de több ember dolgozik azon, hogy tisztábbak legyenek Budapest közterei

– tette hozzá Karácsony Gergely.

Más szemüveggel olvasta a cégbeszámolót a Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportja, mert közleményük szerint abból valójában az derül ki, hogy 2,39 milliárd forint mínusszal zárták a tavalyi évet. Úgy sejtik, Karácsony Gergely „kommunikációs csapata vért izzadt, mire kihozták a közműholding éves beszámolójából, hogy az igazából egy sikertörténet”, ami valójában csak „porhintés”.

A főpolgármester hiába bizonygatja, hogy most a korábbinál többen dolgoznak Budapest tisztaságán, az emberek azt látják, körülveszi őket a kosz és a szemét.

A fővárosban ellenzékinek számító kormánypártok azt is a főpolgármester szemére vetették, hogy hiába kevesebb a vezető, felügyelőbizottsági és igazgatósági tag a cégnél, mint korábban. Szerintük ugyanis ezek a vezetők „sokkal több prémiumot” kapnak, mint elődeik, és számos politikai kinevezett, „levitézlett baloldali pártkatona” van közöttük.

A magyaroknak literenként 480, a külföldieknek több mint 700 forintba kerül.