per;TASZ;Kőszeg;kommentelő;Kiss András;

- Kommentelőt perelt be, de vesztett a fideszes képviselő közpénzből gyarapodó fia

A bíróság jogerős döntése szerint lehet semmirekellő kölöknek nevezni a Kőszegi Sör forgalmazóját.

A kőszegi önkormányzat még 2020 őszén támogatott egy háromnapos zenei eseményt a város főterén, amelyen más önkormányzati rendezvényekhez hasonlóan az egyik fideszes képviselő fia árulhatta a sört, ráadásul a sörfőzdéje volt a szervezője is az Őszi Zenés Estek nevű rendezvénynek - erről az ugytudjuk.hu számolt be még 2020 szeptemberében. A cikk kitér a Kőszegi Sört tulajdonló Kiss Andrásnak, Kiss Károly Péter fideszes képviselő fiának politikai összeköttetéseire és ettől nyilván nem független üzleti eredményeire. Megjegyezték továbbá, hogy a rendezvényt annak ellenére tartották meg, hogy a környéken szinte minden nagyobb tömegrendezvényt lemondtak a koronavírus-járvány miatt, valamint hogy az állítólagos Kőszegi Sör egyébként csak a nevében kőszegi.

A TASZ szerint a cikket sokan megosztották a Facebookon, mi több, még véleményük is volt róla. Az egyik kommentelő, név szerint Gábor az alábbi sorokra vetemedett:

„az a sumákság, hogy Kiss képviselő úr semmirekellő kölkét közpénzből finanszírozzuk.”

A bírálatok nem nyerték el Kiss András tetszését, ezért ügyvédet fogadott, és magánvádas eljárást indított Gábor, valamint egy másik kommentelő ellen, valamint beperelte az Ugytudjuk.hu cikkének szerzőjét is. A kommentelők Kiss András szerint becsületsértő módon kommentálták az írást a Facebookon.

Az elsőfokú bíróság az Ugytudjuk.hu szerzőjét és a másik kommentelőt felmentette, Gábort azonban megrovásban részesítette, arra hivatkozva, hogy a „sumákság” és a „semmirekellő kölök közpénzből finanszírozása” fordulatok becsületsértőek. Ezt Gábor sérelmezte, ezért a TASZ-hoz fordult, s a másodfokú bíróság már nekik adott igazat. Indoklásuk szerint azt kell megvizsgálni, hogy az ügy közügy-e, és nem pedig azt, hogy a képviselő fia közszereplő-e. A testület úgy találta, hogy a kőszegi önkormányzat rendezvényei közügyek, így az ezekben szerződéses félként résztvevők közügyben vesznek részt. Abban is helyt adott a fellebbezésnek, hogy „semmirekellő kölök” fordulat nem olyan tartalmú, amely büntetőjogi értelemben sértheti Kiss András becsületét, a kritika terén meg nem az a lényeges, hogy az Kiss Andrást hogyan érinti, hanem az, hogy a társadalom azt hogyan ítéli meg. A „sumákság” és a „semmirekellő kölök” kifejezések pedig nem gyalázkodóak és nem is megszégyenítő jellegűek.

„Azt persze nem tudjuk, hogy Kiss András semmirekellő kölök-e, de az biztos, hogy ha valaki közpénzeket használ fel, és az apja ül a közpénzek felhasználását befolyásolni képes képviselő-testületben, akkor ehhez kapcsolódan tűrnie kell a kritikát. Különösen így van ez akkor, ha a kritika éppen arra akar rávilágítani, hogy az üzleti lehetőségek és a családi kapcsolatok között lehet némi összefüggés” - zárul a TASZ közleménye.

Eljárást indított az Egyenlő Bánásmódért Felelős Főigazgatóság, amiért kizárták a besenyőtelki nagypályáról a Dankó SC-t – tudta meg lapunk.