A kormány számára a legfontosabb, hogy meg tudja állítani a családokra ható negatív gazdasági erőket, amelyeket a háború és az elhibázott brüsszeli energiapolitika idézett elő – mondta Orbán Balázs a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ahhoz, hogy valóra váljanak Orbán Viktor kormányfő beiktatási beszédében vállaltak, vagyis, hogy „megvédi az elmúlt 12 évben elért eredményeket, köztük a családtámogatási rendszert, a nyugdíjakat, a teljes foglalkoztatást és a rezsicsökkentést”, gazdaságilag nagyon aktív, felkészült és határozott állami cselekvésre van szükség.
A jelenlegi helyzeten ne a multinacionális vállalatok, illetve a bankok keressenek. Az inflációt meg kell próbálni letörni, nem szabad hagyni, hogy az emberekkel fizettessék meg a háborús konfliktus árát
– sorolta a kormányzati szlogeneket Orbán Balázs.
Az igazgató az orosz-ukrán háborúval összefüggésben elmondta, a kormány számára „kiemelt prioritás lesz” a hadseregfejlesztés. Szerinte egyértelmű, hogy a háború és annak gazdasági hatásai el fognak húzódni, ezért fontos, hogy „politikai és nemzeti egységkormány alakuljon”, s ennek következménye Lázár János és Navracsics Tibor visszatérése a kabinetbe.
Orbán Balázs szerint mindkét miniszter forrásokat fog „juttatni a magyar családoknak”, ez a gyakorlatban pedig utak, vasutak, iskolák, kórházak és egyéb közintézmények építését jelenti. Azt pedig, hogy a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok a Miniszterelnöki Kabinetirodához kerültek, azzal magyarázta: „Európában nagyon sokszor előfordul, hogy az ország szuverenitásának védelmére szakosodott szervek nem széttagoltan találhatók meg a kormányban, hanem valamilyen módon a miniszterelnök munkaszervezete körül elhelyezve működnek”.
A kormányfő politikai igazgatója végül a Conservative Political Action Conference (CPAC) elnevezésű fórumon tartott beszédét is visszaidézte, szerinte a konzervatív, jobboldali, kereszténydemokrata kormányzás alapjai a hétköznapokban is láthatók, s mint fogalmazott:
Rendezettebbek, tisztábbak az utcák, az emberek boldogabbak, szívesebben járnak közösségekbe.