A Magyar Sport Házában szerdán 10 órától tartották a Magyar TáncSport Szakszövetség (MTáSZ) tisztújító közgyűlését. Az első napirendi pont ismertetésekor még csak 117 tag érkezett meg, az idő múlásával viszont még jelentősen bővül az érdeklődők köre. Az résztvevők viszonylag gyorsan átestek a kötelező körökön, 40 perc alatt elfogadták az első négy napirendi pontot, aztán viszont annak ellenére torkollott egész napos programmá a közgyűlés, hogy a jelenlévők megszavazták, a két elnökjelölt bemutatkozója 5 perc lehet, a hozzájuk érkező kérdésekre pedig 2 perc válaszlehetőség nyílik.
Még mielőtt az MTáSZ-t 2018 májusa óta irányító Zsámboki Marcell István elmondhatta volna bemutatkozását kisebb vita alakult ki, hogy a másik jelölt, Kaszás-Molnár Andrea egyáltalán jogosult-e arra, hogy elnök legyen. Zsámoki Marcell István és az MTáSZ jogi képviselője leszögezte, hogy a szervezet alapszabálya szerint az válaszható meg bármely pozícióra, aki valamely tagszervezet hivatalos képviselője.
Mint kiderült, Kaszás-Molnár Andrea csak a közgyűlést megelőző napon lett a Sundance Tánc Sport Egyesület alelnöke, ezzel kapcsolatosan pedig dokumentumok bemutatására is kötelezték. Idő közben több jogi végzettséggel rendelkező szakember felszólalt, akik szerint a sporttörvény kimondja, hogy a közgyűlés bárkit megválaszthat. A felek közötti vita parttalannak bizonyult, a felszólalók jelezték, jogi útra terelik az ügyet, hogyha bármelyik jelöltet ilyen indokból kizárnák.
Elsőként Zsámboki kezdte meg a bemutatkozását, ő azt emelte ki, hogy irányítása alatt sokat javultak a versenyeredmények, a korábbi elnök után rendet tett a pénzügyek tekintetében, emellett sportdiplomáciai sikereket ért el, az MTáSZ 2021-ben csatlakozott a Magyar Olimpiai Bizottsághoz, növekedett a taglétszám. A mintegy 19 perces bemutatkozó után rengeteg kérdés és felvetés érkezett az elnökhöz,
legtöbben azt sérelmezték, hogy kizárt és megbüntetett olyan tagszervezeteket, amelyek nem úgy cselekedtek vagy viselkedtek, ami neki tetsző lett volna.
Az egyik felszólaló jelezte, a közgyűlésen nem választottak levezető elnököt, erre Zsámboki úgy reagált, az alapszabály szerint ezt a tisztséget a mindenkori elnök látja el, az ő mandátuma pedig május 15-ig szól. Mint kiderült, a közgyűlés előtti napon 18 új tag került nyilvántartásba, így immáron 206 szervezet rendelkezik szavazati joggal. Többen furcsállták, hogy a közgyűlés előtti nap ennyien lettek tagok, de Zsámboki szerint minden a szabályok betartása mellett zajlott. A regnáló elnököt mintegy két órán át izzasztották kérdésekkel, de a kérdezők úgy érezték nem kaptak érdemi válaszokat, Zsámboki terelt vagy a jogszabályokra hivatkozva nem válaszolt.
Ezt követően a másik elnökjelölt, Kaszás-Molnár Andrea mutatkozhatott be, ő az utánpótlás bázis növelésének fontosságát hangsúlyozta, valamint azt, hogy vonzóbbá kell tenni az tánc sportot, illetve meg kell szüntetni a tagság között húzódó feszültséget. A televíziós személyiség elmondta, hogy a Hunguest Hotel, valamint a metALCOM Zrt. is támogatná a szövetséget, hogyha megválasztják, ám ez nem mindenkinek tetszett, mondván ezen cégek, miért nem adnak pénzt, ha Zsámboki marad az elnök. Mások azt sérelmezték, hogy a közgyűlés előtt nem vette fel velük a kapcsolat, és nincsenek róla meggyőződve, hogy kellőképp rálát a szakágak helyzetére. A jelölt ezt nyíltan nem ismerte el, de ígéretet tett arra, hogyha elnök lesz, mindenkivel szorosan együttműködve, nem önhatalmúlag fogja irányítani a szervezet.
Végül pontban 14 órakor ért véget a kérdez-felelek, a 159 megjelent és szavazásra jogosult pedig titkos voksolás keretében döntött arról, hogy ki legyen a következő három évben az elnök. A közhangulat alapján szoros eredményre volt kilátás, az ellenzék hangosabbnak tűnt, de benne volt a pakliban, hogy nincsenek elegen. 15 órakor aztán „felszállt a fehér füst”, Zsámbokira 88-an, míg kihívójára csak 71-en voksoltak.