;

felvásárlás;twitter;Elon Musk;

- Szabad a vásár: a Twitter rábólintott Elon Musk 44 milliárd dolláros ajánlatára

A világ leggazdagabb embere azzal indokolta lépését, hogy „a szólásszabadság a működő demokrácia alapköve”.

A Twitter igazgatótanácsa elfogadta a milliárdos Elon Musk 44 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatát – adta hírül a BBC, hozzátéve: a cég kezdetben visszautasította a világ leggazdagabb emberének az ajánlatát, most felkéri a részvényeseket, hogy szavazzanak az ügylet jóváhagyására.

Ahogyan arról a Népszava is beszámolt, a Tesla és a SpaceX alapító vezérigazgatója azután tett ajánlatot tett a Twitter felvásárlására április közepén, miután 9,2 százalék tulajdonlásával ő lett a mikroblog-portál mögötti cég legnagyobb részvénytulajdonosa.

A 273,6 milliárd dollárra becsült nettó vagyonnal rendelkező üzletember azt mondta, hogy a Twitterben „iszonyatos potenciál” rejlik, amelyet ő „fel fog szabadítani”. Egy sor változtatást is kért a tartalmi korlátozások enyhítésétől a „hamis fiókok” felszámolásáig. 

A megállapodást bejelentő nyilatkozatában leszögezte:

A szólásszabadság a működő demokrácia alapköve, a Twitter pedig a digitális város tere, ahol az emberiség jövője szempontjából létfontosságú kérdésekről vitatkoznak.

Elon Musk arról is beszélt, hogy a Twittert minden eddiginél jobbá szeretné tenni azáltal, hogy új funkciókkal bővíti, nyílt forráskódúvá teszi az algoritmusokat a bizalom növelése érdekében, „legyőzi a spamrobotokat”, és minden résztvevőt „hitelesít”.

Bret Taylor, a Twitter igazgatótanácsának elnöke szerint „ez a legjobb út” a Twitter részvényesei számára. A megállapodás értelmében, amely várhatóan még ebben az évben lezárul, a Twitter részvényeit kivezetik, és zártkörűvé teszik.

Az ukrajnai konfliktus közepette katonailag fontos létesítmények bizonyultak gyúlékonynak Oroszországban. Putyin terrorizmussal vádolja a Nyugatot. Az orosz haderő vasúti és olajlétesítményekre mért csapásokat. Összefoglalónk a háború 61. napjáról.