;

NB I;labdarúgás;

- Dibusz és a többiek

A listavezető Ferencváros labdarúgócsapata hiába vezetett két góllal Felcsúton, végül be kellett érnie egy ponttal. De így is közelebb került a címvédéshez.

Nemcsak a magyar labdarúgó-bajnokság 2021/22-es kiírása fordult a finisbe, az országgyűlési választás is: ennek eredményeképpen szombaton több Fideszhez köthető klub közösségi oldalára is félreérthetetlen kép került fel. Ezeken az adott csapat magyar színekre kivilágított stadionja látható, az új fotóhoz pedig több helyen azt írták, hogy „Nekünk Magyarország az első!” – ami évek óta a Fidesz politikai szlogenje.

A 26. forduló eredményeiMezőkövesd-Gyirmót 1-0 Mezőkövesd, 1000 néző, Jv.: Pintér
Gólszerző: Jurina (20.)
Kiállítva: Zeke (64. - Gyirmót)

DVSC-ZTE  0-0  Debrecen, 2830 néző, Jv.: Vad II

Fehérvár-Kisvárda 5-3
MOL Aréna Sóstó, 2054 néző, Jv.: Erdős
Gólszerzők: Nikolics (15., 85., a másodikat 11-esből), Bamgboye (18.), Zulj (59.), Kodro (80.), illetve Bumba (8.), Navratil (10.), Camaj (12.)
Kiállítva: Kravcsenko (84. - Kisvárda)

Honvéd-Paks 1-1  Bozsik Aréna, 2779 néző, Jv.: Berke
Gólszerzők: Machach (61.), illetve Ádám (71., 11-esből)

Újpest-MTK 2-0
Szusza Ferenc Stadion, 3269 néző Jv.: Andó-Szabó
Gólszerzők: Katona (63.), Zivzivadze (82.)

Felcsút-FTC 2-2
Pancho Aréna, 3340 néző, Jv.: Karakó
Gólszerzők: Kozák (52.), Stronati (55.) illetve Esiti (19.), R. Mmaae (49.)

Az akcióba beszállt a fideszes debreceni önkormányzat csapata, a DVSC; a fideszes pártigazgató által irányított Ferencváros; a szintén a Fidesz érdekkörébe tartozó Budapest Honvéd; de Mészáros Lőrinc saját (Felcsút); vejének (Haladás) és orvosának (DVTK) csapata; valamint Kiss-Rigó László kormányközeli püspök Szeged-Csanád Grosics Akadémiája is.

A szurkolók körében ugyanakkor ez az akció nem okozott osztatlan sikert, a felcsúti képhez ilyen megjegyzések érkeztek: „politikai hirdetésünket látták” vagy pedig „még a nevetek is lopott”. A ferencvárosi kommentszekcióban többször is megjelent a szégyen vagy a szánalmas kifejezés, míg mások azt tették szóvá, hogyha nekik Magyarország lenne az első, akkor több magyarnak kellene helyt kapnia a kezdőcsapatban.

A listavezető Ferencváros egyébiránt mindössze a kapus Dibusz Dénest vonultatta fel kezdőjében az NB I 26. fordulójának rangadóján a második Felcsút ellen. A négy magyarral felálló hazaiak már a 6. percben a hálóba gyötörték a labdát, ám mire elkezdtek volna örülni, Karakó játékvezető jelezte, hogy les volt. A 18. percben aztán első kaput talált lövését gólra váltotta az FTC, Anderson Esiti bombázott 16 méterről a léc alá. A 49. percben Ryan Mmaee lépett ki ziccerben, s higgadtan a hálóba helyezett a kapujából kimozduló kapus mellett. Három perccel később bealudt a vendég védelem, Libor Kozák bólintott közelről a hálóba. A Felcsút érezhetően rákapcsolt: az 55. percben pedig Patrizio Stronati fejéről pattant be a labda a kapuba. A folytatásban is a Felcsút vállalt több kockázatot, ám újabb gól már nem született.

Mindez azt jelenti, hogy a Ferencváros továbbra is őrzi hétpontos előnyét a Felcsúttal szemben, s immáron csak hét forduló van hátra a bajnokságból.

Az állás 1.  FTC                 26 16  5   5    44-21  53
 2.  Felcsút          26 13   7   6   35-27  46
 3.  Kisvárda        26 12   9   5    42-29  45  4.  ZTE                      26  9   9   8    33-39  36  5.  Paks                    26 10   5  11    61-50  35  6.  Fehérvár             26 10   5  11    35-36  35
 7.  Újpest                   25  9   6  11    35-38  33  8.  Honvéd             26  9   5  12    42-41  32  9.  DVSC               26  8   8  10    40-40  32 10.  Mezőkövesd         26  8   7  11    27-39  31 11.  Gyirmót             26  6   7  13    24-37  25 12.  MTK                26  6   7  13    18-39  25

Európa bajnokát a gyengécske Brentford 4-1-re verte otthonában, de a találkozót Christian Eriksen szívleállása óta első bajnoki gólja is emlékezetessé tette.