Fuzik Zsolt, a BKV és a CBA egykori IT-vezetője a vádalku keretében tett gyanúsítotti vallomásában azt állítja, hogy Baja Ferencen, az MSZP pártalapítványának, a Táncsics Alapítványnak a kuratóriumi elnökén keresztül lépett kapcsolatba Molnár Zsolttal. Kitért arra is, hogy Baja Ferenc maga is kért tőle 30 millió forintot– derül ki az atv.hu birtokába jutott vallomásból.
Eszerint Molnár és Fuzik találkozóját megelőzte egy kapcsolatfelvétel Fuzik és a veterán szocialista politikus Baja, az MSZP pártalapítványának, a Táncsics Alapítványnak a kuratóriumi elnöke között. Vallomása szerint 2019. június 20-án, 25-én, július 2-án és 17-én is találkozott Bajával.
Gyanúsítotti kihallgatása során azt állította, hogy 2019. nyarán Baja jelezte neki, hogy a SYS IT Services Kft. által megnyert BKV-tenderről szeretne vele beszélni Molnár, akit Baja – ha hihetünk Fuziknak – „nagyon fontos személynek” nevezett, akivel „kötelező megállapodni”. Baja 30 millió forintot kért Fuziktól, és ő jelezte neki, hogy Molnár pedig 40 millió forintot kér „a szerződés meg nem támadására”. Ez a 30 + 40 millió forint Fuzik szerint „egy kétéves díj” volt, amely 2019. július 1-től 2021. július 1-ig „tartott”.
Ezt a vallomás szerint Baja és Molnár mondta Fuziknak. Itt az ügyész jelezte Fuziknak, hogy korábbi vallomásában nem szerepelt a kétéves időtartam, erre azt a magyarázatot adta, hogy „tart Molnártól”, és korábban nem döntötte el, hogy a vele kapcsolatos vesztegetést is feltárja. A kétéves időtartam Fuzik szerint „Molnár megjelenése után vált ismertté” előtte.
Magyar Nemzet: Molnár Zsolt negyvenmillió forint kenőpénzt kapottBaja a portálnak nyilatkozva tagadta Fuzik állítását. – Nem tudom, Fuzik miről beszél, hozzám semmilyen hatósági megkeresés nem érkezett” – nyilatkozta a korábbi államtitkár, a Táncsics Alapítvány kuratóriumi elnöke. Hozzátette, több alkalommal találkozott Fuzikkal, aki megpróbálta meggyőzni arról, hogy a SYS IT Services alkalmas a BKV informatikai feladatainak ellátására. Ezt én akkor is, most is és mindig is vitattam. Nem tartottam jó konstrukciónak, hogy egy kis cég nagy alvállalkozókkal szolgálja ki a BKV informatikáját. Erről Fuzik nem tudott meggyőzni se akkor, se később. Soha, egyetlen alkalommal se voltam hajlandó ezt elfogadni”. Megjegyezte, „nem csodálom, hogy Fuzik a rosszakarómmá vált. Ha valamire büszke vagyok, hogy a véleményem alapján ezt a vállalkozását elveszítette, és hatósági eljárások indultak az ügyben – mondta az MSZP-s politikus.
Baja egyúttal furcsállta, hogy a szivárogtatáson keresztül manipulálják a közvéleményt. Hangsúlyozta,
soha semmilyen formában sem egyetlen forintot, se más kedvezményt nem fogadott el, nem kért és nem kapott, ugyanakkor büszke arra, hogy a Fuzik Zsolt nevével fémjelzett cég tevékenységét mindig bírálta, bírálja és bírálni fogja.
Értetlenségét fejezte ki amiatt is, miért kellett volna tőle pénzt kapnia, mivel neki az adott üggyel kapcsolatban semmiféle döntéshozatali helyzetben nem volt.
A Fuzik által hírbehozott Molnár arról beszélt, hogy a vádalku azért trükkös, mert ehet hazudni is. Az ügyet a nyilvánosságnak adagoló Magyar Nemzet szerint a poligráf azt mutatta, Fuzik igazat beszél a vesztegetési pénzekről. Vallomása miatt egyébként a szocialisták zuglói erős emberét, az állítása szerint a politikából is kivonuló Tóth Csaba mentelmi jogát kikérte a legfőbb ügyész.
Molnár Zsolt: Semmi titkolnivalóm nincsenTóth Csaba 250 millió forint kenőpénzt kaphatott egy vallomás szerint