;

Oktatási Hivatal;középiskola;honlap;felvételi jelentkezés;

Képünk illusztráció.

- Leállt az Oktatási Hivatal oldala a középiskolai jelentkezés határidejének napján - reagált a hivatal

Meghosszabbított határidővel lehet jelentkezni a középiskolákba - közölte pénteken este az Oktatási Hivatal, miután kora délutántól elérhetetlenné vált honlapjuk. 

Február 18-ig lehetett jelentkezni a középfokú iskolákba, vagyis a gimnáziumokba, szakgimnáziumokba, technikumokba, szakképző iskolákba és szakiskolákba, a határidő körülbelül 90 ezer diákot érint.

Több órája elérhetetlen az Oktatási Hivatal oldala, beleértve a középiskolai jelentkezésre szolgáló felületet is – erről számolt be pénteken az Eduline olvasói jelzésekre hivatkozva.

Mint írják, a középiskolába felvételizők többségének ez valószínűleg semmilyen problémát nem jelent, mert vagy papíron intézték a jelentkezést, vagy az általános iskola már továbbította a szükséges űrlapokat. Azokat viszont kellemetlen meglepetés érhette, akik egyénileg intézik a jelentkezést (például azért, mert hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba felvételiznek a gyerekeik), és az utolsó napra hagyták az adminisztratív ügyeket.

Az Eduline megkereste az Oktatási Hivatalt azzal kapcsolatban, hogy tudják-e, miért állnak órák óta az oldalaik, illetve tervezik-e a középiskolai jelentkezési határidő meghosszabbítását a technikai probléma miatt, de válasz egészen este negyed 9-ig váratott magára.

A hivatal közleményben reagált:

Meghosszabbított határidővel lehet jelentkezni a középiskolákba - tudatta az Oktatási Hivatal (OH) pénteken az MTI-vel, miután három nappal, február 21-ig meghosszabbította a középfokú felvételi jelentkezések benyújtásának határidejét.

Közleményükben azt írták: február 18-án külső szolgáltatói hiba miatt 14.00 órától nem volt lehetőség a középiskolai felvételi jelentkezések benyújtására. A jelentkezők érdekeit szem előtt tartva, valamint a jogszabályi előírásoknak megfelelően az OH 2022. február 21-én éjfélig meghosszabbította az ügyintézési határidőt - közölték.



Egy döntéssel egyszerre csaknem húsz panaszt utasított el az Alkotmánybíróság, kiemelve, a szabálynak a munkavállalókra nézve nincs közvetlen hatása.