Oszkó Péter is bekerült az idei vizes világbajnokság szervezőbizottságába - derül ki a Magyar Közlönyben kedd délután megjelent kormányhatározatból. A testületet Wladár Sándor, a Magyar Úszószövetség elnöke vezeti, az ő javaslatára kérték fel a Bajnai-kormány volt pénzügyminiszterét.
Felkérést kapott még
Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszó;
Csisztu Zsuzsanna sportszakember, a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség vezetőségi tagja,
Vári Attila olimpiai bajnok vízilabdázó, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke;
Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség korábbi elnöke, az olimpiai bajnok magyar vízilabdaválogatott egykori szövetségi kapitánya;
Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja;
valamint Váradi József közgazdász, vállalatvezető.
A 1046/2022.(II. 8.) kormányhatározat nem fognak új létesítményt felhúzni a rendezvény kedvéért, kizárólag a meglévő komplexumokat fogják használni. A központi helyszín Budapest lesz, de Debrecenben, Sopronban vagy éppen Szegeden is tartanak versenyszámokat. Egyúttal felhívták Varga Mihály pénzügyminisztert és Gulyás Gergelyt, a Miniszterelnökséget vezető minisztert, hogy gondoskodjanak a megrendezéshez szükséges központi költségvetési forrás rendelkezésre állásáról, és az ehhez szükséges intézkedésekről készítsenek előterjesztést a kormány számára március elsejei határidővel.
Oszkó Péter legutóbb akkor került az érdeklődés középpontjába, amikor azt hangoztatta, hogy az előválasztáson a kormánysajtóban csak „Gyurcsányné” névvel illetett Dobrev Klárát támogatja. Feltűnése a szervezőbizottságban érdekles, de nem meglepő, a volt pénzügyminiszter támogatta a budapesti olimpia megrendezésének az ötletét, amelyet 2014-ben „megfontolható realitásnak” nevezett.
A Karácsony Gergely főpolgármester fémjelezte budapesti vezetés egyébként azt állítja, az Orbán-kormány előzetesen semmilyen formában sem egyeztetett a vizes-világbajnokság megrendezésének átvételéről, erről a médiából értesültek. Mint lapunk keddi beszámolójából kiderül, az ellenzéki városvezetés háttérbe szorítása különösen szembetűnő, ha összehasonlítjuk a 2017-es – szintén beugróként tartott – vizes-világbajnoksággal, amikor Tarlós István volt a rendezvény fővédnöke.Szintén kimarad az esemény megszervezéséből az a Gyárfás Tamás is, aki oroszlánrészt vállalt a 2017-es megméretés szervezésében. Az úszószövetség egykori elnöke most a vádlottak padján ül, mivel az ügyészség úgy véli, ő volt az, aki megbízást adott Fenyő János médiavállalkozó kivégzésére.