;

Kapás Boglárka;UNICEF Magyarország;

- Uszoda, az A verzió

Az első évad végéhez ért az UNICEF Magyarország podcast- és videósorozata, az Így lettem. Az évadzáró részben Kapás Boglárka olimpiai bronzérmes úszó mesél Mészáros Antóniának gyerekkora meghatározó eseményeiről, élményeiről. Szülei Bogi két éves korában elváltak, ő kettesben maradt édesanyjával, így nagyon erős szövetség alakult ki köztük. Jó viszonya azonban Erdélyben élő édesapjával is megmaradt.

Bogi óvodáskora óta járt rendszeresen edzésre, majd 9 éves korától már nem csak délután, hanem reggel is tréningezett. Édesanyja nélkül mindezt nem tudta volna megtenni. „A vidék versenyekre egyébként apukám is járt, főleg, ha Debrecen, Hajdúszoboszló felé volt, mert ő Erdélyben él. Persze néha szomorkodtam amiatt, hogy milyen jó lenne, ha együtt lennének a szüleim, de rájöttem, hogy ezzel kibővült a családom. Ott is van egy családom, meg itthon anyával is. És igazából én élveztem ennek az előnyét, hogy két helyre jártam haza.”

Bogi szoros edzésterve hatással volt az iskolai életére is, gyakran lemaradt a kirándulásokról, iskolai ünnepségekről. „Úgy éltem meg, hogy az iskola a B verzió, az A verzió pedig az uszoda, mert az volt mindig a lényeg, az én közösségem az uszodában volt.”

Bogi az iskolában is jól teljesített. Ennek ellenére nem voltak vele mindig kegyesek a tanárai. Hogy milyen incidense volt az iskolában, milyen tervei vannak, és szeretné-e, ha gyerekei úszók lennének, kiderül a beszélgetésből.

Mészáros Antónia visszatérő kérdése, hogy vendégei hogyan látják a most felnövekvő generáció, vagyis a világ jövőjét ebben a beszélgetésben is felmerült. Kapás Boglárka érdekes jövőbeli megoldást lát az úszásoktatásra. 

Infó: 

Így lettem, beszélgetések nagy emberek kiskoráról - beszélgetések elérhetőek az Így lettem honlapján, az UNICEF Magyarország YouTube-csatornáján és a Spotify-on.

Tinder-randik, pesti helyszínek, traumák és politika - egy XXI. századi fiatal mindennapjai jelennek meg Holi számaiban.