Emberi Erőforrások Minisztériuma;Völner Pál;Innovációs és Technológiai Minisztérium;Schadl György;

Schadl György

- Schadl György barátja mindenkit kielégít, ezért akart magának „nettó egy százaskát”

Legalább 150 millió forintra számított Schadl György egyik barátja azért cserébe, hogy elérje egy oktatási intézmény 90 millió forintos büntetésének az eltörlését. Az akcióban Schadl György mellett Völner Pál is közreműködött, a pénzt pedig egymást között osztották volna el.

Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar letartóztatásban lévő elnöke és Völner Pál volt államtitkár is közbenjárt annak érdekében, hogy egy iskolának ne kelljen kifizetnie 90 millió forint büntetést, és rendben legyenek az engedélyei. A titokzatos barát legalább 150 millió forintra számított az iskolától, ebből 50 millió forint átvétele bizonyítható a megalapozott gyanú szerint. A tervek szerint a pénzt elosztották volna egymás között – írja az rtl.hu birtokába került nyomozati dokumentumok alapján. E szerint Völner az Emberi Erőforrások Minisztériumának, valamint az Innovációs és Technológiai Minisztériumának beosztottjaival több alkalommal is egyeztetett az ügyben.

A 90 millió forintot elszámolási hibák miatt követelte az állam, Schadl R. néven emlegetett barátja pedig a jelzett 150 millióért vállalta az ügy elsimítását kapcsolatai felhasználásával, amin megosztozott volna Schadllal és Völnerrel. A nyomozati iratban rögzített telefonbeszélgetés szerint

„R. ezen tisztán – úgy hogy mindenkit kielégít, mindenki boldog, mert ő azt szereti – nettó egy százaskát gondolt magának. (…) R. Pestre is küld, ide is küld, oda is küld, mindenkit kielégít, R. bácsinak egy kilónak maradni kell rajta.”

Az ügyészi papírok szerint R. végül 50 millió forinthoz jutott, ráadásul az ügyintézés nem ment zökkenőmentesen, például előfordult, hogy az engedélykérelmeket visszadobták, sőt, az egyik telefonbeszélgetésben állítólag az is felmerült, hogy a már kiadott bizonyítványok sem lesznek érvényesek. Mindenesetre, bár az ügy végkimenetele nem tisztázott, azt lehet tudni, hogy az érintett iskola a mai napig érvényes működési engedéllyel rendelkezik.

Az rtl.hu megkereste az oktatási intézményt, amely úgy válaszolt, hogy a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar vezetőjének lehallgatása során készült felvételeken nagyon sok információ elhangzik, azonban azok hazugság- és valóságtartalmának vizsgálata a jelenleg is folyamatban lévő nyomozás feladata. Az engedélyek beszerzése érdekében jogtalan előnyt senkinek ígértek és nem is fizettek ilyesmit. Bíznak abban, hogy a nyomozóhatóság is erre a megállapításra jut, állításuk szerint mindig a törvényeknek megfelelően működtek.

A lap kereste az ügyben az Emmit és az ITM-met is, tőlük azonban egyelőre nem kapott választ. 

Őrsi Gergely polgármester közlése szerint a kerületi lakosok döntöttek így.