Rátóti Zoltán;Színház- és Filmművészeti Egyetem;

- SZFE-rektor: nincs szükség irányított világnézeti nevelésre a szakmai oktatás mellett

Rátóti Zoltán szerint „minden támadás ellenére” az egyetem rendkívül népszerű és többszörös túljelentkezésre számítanak.

„Az egészséges kezdeményezésekre, értékekre nyitottnak kell lenni. Hangsúlyozom, az egészségesekre. El kell ismerni, hogy évtizedeken keresztül rengeteg tehetséges, nagyszerű művész került ki a színházi, a filmes és a televíziós pályára. A következő időszak fontos feladata egymás tehetségének elfogadása” - mondta el a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) rektora a Magyar Nemzetnek adott interjújában.

Rátóti Zoltán a kormánylapnak nyilatkozva kifejtette, nincs szükség irányított világnézeti nevelésre a szakmai oktatás mellett. „Persze a világnézet fontos, de inkább példamutatásra kell törekedni, aminek nevelő hatása lehet” - tette hozzá.

Egy kérdésre válaszolva kitért arra is, hogy az előző SZFE-vezetésnek az egyoldalú világnézeti nevelés volt fontos. „Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a jobboldalhoz köthető művészek nem kaptak tanári pozíciókat. Valamint emlékszünk, hogy az SZFE-botrányban megnyilvánuló hallgatók komoly »előnevelésben« részesültek, mindegyikük a kormányt és a kormány politikáját támadta. Ezt a befolyásolást nem tartom megfelelőnek” - hangsúlyozta.

Rátóti Zoltán azt állítja, hogy „minden támadás ellenére” az egyetem rendkívül népszerű és többszörös túljelentkezésre számítanak. 

A jelen szempontjából tekint rá a Holokausztra a The Hate We Can't Forget (A gyűlölet, melyet nem feledhetünk) című dokumentumfilm, melyet január 27-én a Holokauszt nemzetközi emléknapján mutatott be az MTV Hungary.