;

Pécs;bolt;lázadás;árstop;

- Fellázadt egy pécsi bolt, kéri vásárlóit, hogy ne vegyenek a hatósági áras termékekből

A beszerzési ár magasabb, mint az eladási ár.

„Tisztelt Vásárlóink! A kormány által meghatározott fogyasztói árak hatalmas terhet rónak vállalkozásunkra. A beszerzési ár magasabb, mint az eladási ár!! Tehát arra kényszerít a rendelet, hogy ráfizetéssel értékesítsünk! Kérem Önöket, ennek tudatában ne vásároljanak a diktatúratermékekből! Köszönettel: Kodály Delikátesz” – péntek óta ez a kiírás olvasható a Kodály Delikátesz nevű kisboltban Pécsett a Szabad Pécs írása szerint.  

A kérés a bolt Facebook-oldalán is megjelent, kiegészítve a beszerzési és az eladási árakkal. Eszerint:  

  • a kristálycukrot 299 forintért veszik és 261 forintért kell adniuk,

  • egy kiló liszt 2014 forintba kerül, de 203 forintért kell adniuk,

  • az étolajat 678 forintért veszik, és bár 713 forintért adhatják, az általános, bevett haszonkulcsot itt sem tudják alkalmazni,

  • a 2,8 százalékos tejnél egy forint a nyereség, 267 forintért veszik, és 268 forintért adhatják,

  • egy kilogramm csirkemellet 1593 forintért vesznek, és 1600 forintért kell árulniuk.

A Szabad Pécs megkérdezte az üzlet tulajdonosát, nem tart-e hatósági ellenőrzéstől és szankcióktól, amire a tulajdonos azt mondta, hogy ez fel sem merült benne, nem fél, mert ő csak az igazságot írta le, abból pedig, reméli, nem származhat baja. A tulajdonos szerint ő csak „tisztességesen tájékoztatta a vevőit arról, hogy mi az igazság”, mindazonáltal hozzátette: tudja, hogy senkit sem kötelezhet arra, hogy ne vegyen bizonyos alapvető élelmiszereket három hónapig, csak azért, mert nekik ez ráfizetést jelent. A vevők reagálására vonatkozó kérdésre pedig azt mondta, elsősorban törzsvásárlóik vannak, azok pedig, akik ezt szóba hozták, egyetértettek velük.

Orbán Viktor miniszterelnök január 13-án hirdetett árstopot a hat alapvető termékre. Másnap Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter közölte,az árstop vonatkozik a a csirkefarhátra is. Azokat a kereskedőket, akik nem csökkentik a 2021. október 15-i szintre az árat, az árstopról szóló kormányrendelet értelmében 50 ezer forinttól hárommillió forintig terjedő pénzbírsággal sújthatják.

Ez derült ki az EU-s adatbázis alapján végzett felmérésünkből.