A 2016 júliusában a Fővárosi Törvényszéken kezdődött Quaestor-perben a pénzpiaci- és tőkepiaciszakértő határidőn túl hivatkozott „szaktudásának hiányára”, ezért bíróság kizárta őt az eljárásból és egymillió forintos rendbírsággal sújtotta – derül ki a Fővárosi Főügyészségnek a Népszavához eljuttatott közleményéből.
Az elképesztő eset részleteiről beszámoló Ibolya Tibor főügyész szerint a szakértőnek két kérdéskörre kellett volna nyilatkoznia, amelyekre két határidőt állapított meg a bíróság, ezeket a szakértő kérésére meg is hosszabbította. A szakértő a véleményeket ennek ellenére sem készítette el, sőt a határidő lejártával maga kérte írásban „a kirendelés alóli felmentését”, beismerve:
A Fővárosi Törvényszék eleget is tette a kérésnek, felmentette a szakértőt, de miután az ide vonatkozó törvényben előírt öt nap helyett csak hónapokkal később tájékoztatta a bíróságot, hogy a szükséges szakmai ismeretekkel és gyakorlattal sem rendelkezik, kiszabták rá az egymilliós – legmagasabb összegű – bírságot. Mint kiderült a fellebbezési jog miatt egyelőre a bírság sem végleges.
A vádhatóság szerint ugyanakkor ez már a sokadik eset, hogy az ügyben kirendelt szakértő nem ad szakvéleményt. Ez az eljárás elhúzódását eredményezi.
Volt olyan szakértő, aki a kirendelés után 4 évvel később jelentett be elfogultságot,
volt olyan szakértő a tárgyaláson, aki alapvető kérdésekre sem tudott adekvát választ adni,
volt olyan szakértő, amely elfogultságra, leterheltségre és kompetencia hiányára egyaránt hivatkozva kérte kizárását.
Ibolya Tibor végül megjegyezte, hogy az eljárás mielőbbi befejezése érdekében a bíróság megfeszített ütemben tárgyal és az ügyészség is minden eljárási eszközt igénybe vesz, amely rendelkezésére áll, azonban az ismertetett okok „az időszerűség ellen hatnak”.
A Quaestor-per 2016. júliusában indult el. A Fővárosi Főügyészség öt vádpontban 5458-rendbeli csalást és sikkasztást rótt Tarsoly Csaba és társai terhére. Csak Tarsolynál 753 rendbeli törvénysértést találtak. Az ügyészség szerint legalább 32 ezerre tehető a károsultak száma, a kár pedig meghaladja a 77 milliárd forintot.
A Quaestor-ügy a közelmúltban került ismét az érdeklődés középpontjába, amikor kiderült: a mátraházi Lifestyle Hotel Mátra gazdát cserélt. A szálloda eredetileg a Quaestor érdekeltsége volt, majd amikor kitört a brókerbotrány, akkor a rendőrség zár alá vette az épületet, amely előbb Mészáros Lőrinc, majd később Tiborcz István érdekeltségébe került. Az ügyészség azzal nyugtatott mindenkit: akkor is „végrehajtás alá kerülhet a bűnügyi zár alatt lévő szálloda, ha elmarasztaló ítélet születik a Quaestor-ügyben”.
Nem sokkal később pedig arról is beszámoltunk, hogy az állami felszámoló meghirdette a 2015-ben becsődölt Quaestor-birodalom győri vagyonelemeit, a 8,2 milliárd forintos csomagra december 31-től január 17-ig licitálhattak az érdeklődők.