A csoport célkitűzései közt szerepel a politikai foglyok kiszabadítása, az orosz katonák eltávolítása Fehéroroszországból, és annak megakadályozása, hogy a fehéroroszok „meghaljanak ezért az értelmetlen háborúért" - mondta el a lapnak egy, az előkészületekben résztvevő személy. A „Cyberpartisans” egyik tagja szerint már eddig is több olyan adatbázist titkosítottak vagy semmisítettek meg, melyeket a vasút a forgalom, a vámok és az állomások ellenőrzésére használ. Ez késéseket okozhat minden járatnál és közvetve hatással lehet az orosz csapatok mozgására. Eddig elkerülték a drasztikusabb lépéseket - mint például a jelző- és vészhelyzeti irányítórendszerek leállítását - de azt hangoztatják, hogy „a jövőben ezt is megtehetjük, ha biztosak vagyunk benne, hogy ártatlan emberek nem sérülnek meg ennek következtében”.
A fehérorosz vasút számítógépes rendszere feletti ellenőrzés átadásához a csoport több mint ötven, orvosi ellátásra szoruló politikai fogoly szabadon bocsátását is követelte a fehérorosz börtönökből. A Viasna nevű helyi emberi jogi csoport több mint 995 politikai foglyot számolt össze Fehéroroszországban azt követően, hogy Lukasenko véresen leverte a 2020-as, csalással megnyert választása után kirobbant tüntetéseket.
A lap megemlíti, hogy a Cyberpartisans Lukasenka legelszántabb ellenfelei közé tartozik. A csoport körülbelül 25 névtelen informatikai szakértőből és más aktivistákból áll. A 2020-as tüntetések után már több alkalommal is hajtottak végre támadássorozatot a rezsim ellen. Ezek közé tartozott a Belügyminisztérium szervereinek megtámadása. Ennek során több ezer szolgálatban lévő rendőr adataihoz férhettek hozzá. De birtokukba kerülhettek útlevél adatbázisok, a fehérorosz KGB kémek és biztonsági tisztviselők titkos aktái, az informátorok rendőrségi adatbázisai, valamint a börtönök kamerás megfigyelőhálózatainak képei, melyek a rendőri brutalitást és a kínzásokat igazolják. Emellett százezer órányi lehallgatott telefonbeszélgetést hoztak nyilvánosságra, köztük a magas rangú tisztségviselők elfogott hívásait.
Hogy megerősítsék, nem a levegőbe beszélnek, a nemrégiben feltört adatbázisokból elküldték a Guardian tudósítójának összes, Fehéroroszoroszágba tett utazásainak listáját, 2016-ig visszamenőleg. Ezek az adatok lehetővé tennék a csoport számára azt is, hogy azonosítsák az ország határait átlépő fehérorosz és orosz kémeket, vagy „éppen Lukasenka és cimboráinak szűk körű utazásait, mely segíthetne szankciókat bevezetni ellenük”.
A csoport által véghezvitt támadások egyértelműen megtépázták a rezsimet. Emiatt Lukasenka korábban arra kérte fontosabb munkatársait, hogy inkább kézzel, papírra írják le az információkat.
A mostani fenyegetés - mely szerint megakadályozzák, hogy Oroszország fel tudja vonultatni katonai erőit Ukrajna közelében - valószínűleg arra készteti majd a diktatúrát, hogy megkettőzze a csoport felkutatására tett erőfeszítéseit. „Aggódunk a biztonságunkért és őszintén szólva az életünkért” - írta a csoport tagja, majd hozzátette: a fehérorosz hatalom már megpróbált hozzájuk beszivárogni, de eddig még nem jártak sikerrel.