;

elvonás;gazdasági helyzet;megszorítócsomag;Egységben Magyarországért;

- Az Orbán-csomag mindenkit megszorít az Egységben Magyarországért szerint

Az ellenzék szerint az elvonások a beruházásokat, az egészségügyet, az önkormányzatokat, az idős, a fiatal és a mélyszegény embereket is érintik.

Az élet minden területét érinteni fogja Orbán Viktor miniszterelnök költekezés utáni, 750 milliárd forintos megszorítócsomagja – állítják Egységben Magyarországért pártjai. Az ellenzék keddi online sajtótájékoztatóján Varga László, az MSZP országgyűlési képviselője kijelentette:

„A Fidesz a válság alatt csúcsra járatta a haverok pénzelését, a magyar gazdaság nincs jó állapotban, rekord szinten az eladósodás, az infláció és a hiány is magas.”

Mint hozzátette, a kormány a megszorítás keretében 20 milliárd forintot von el a beruházások ösztönzésének területétől, valamint 6,5 milliárd forintot a foglalkoztatás támogatásától, és a döntéshozatalba a munkavállalói érdekképviseleteket nem vonták be.

Hohn Krisztina, az LMP országgyűlési frakciójának tagja úgy értékelte, hogy az egészségügyet is érinti a megszorítás, ami miatt fejlesztések maradhatnak el vagy szűrőprogramok bevezetése halasztódik. A fiatalok külföldi nyelvtanulását sem támogatja a kabinet idén - sorolta. Hangsúlyosan szólt a mélyszegénységben élőkről, hozzátéve:

„hiába emelkedik a nyugdíj, a minimálbér vagy a közfoglalkoztatás díja, ha azt a pénzromlás elégeti”.

Dudás Róbert, a Jobbik alelnöke és országgyűlési képviselője szerint az Orbán-kormány kifosztja a településeket, holott szerinte aki az önkormányzatokat sarcolja, az az embereket sarcolja.

„Adócsökkentésre lenne szükség, az önkormányzatok megkülönböztetése helyett egyenlő elbánásra, a haveri finanszírozás helyett pedig a rászorultsági és a feladatellátási alapú finanszírozásra”– fogalmazott.

Amint arról a Népszava beszámolt, brutálisan túlköltekezett a kormány, és decemberben újabb 1170 milliárd forinttal nőtt az államháztartás hiánya, így az éves deficit 5101 milliárd forint lett, miközben a magyar gazdaság hat százalék felett növekedett.

Decemberben újabb 1170 milliárd forinttal nőtt az államháztartás hiánya, így az éves deficit 5101 milliárd forint lett – miközben a magyar gazdaság hat százalék felett növekedett.