Az elmúlt időszakban Kelet-Európa egyik legaktívabb és legjelentősebb kockázatitőke-befektetőjévé vált egy magyar cég, a Hiventures Zrt., melynek érdekessége, hogy közpénzt fektet be. A cég honlapján található adatok szerint a magyar államnak összesen 376 befektetése van, ezekről azonban csak nagyon keveset tudni. Mindenesetre különösen érdekes közülük cég, mely mögött startup körökben Orbán Viktor miniszterelnök legidősebb lányát, Orbán Ráhelt sejtik. A Divat & Design nevet viselő tőkealappal kapcsolatos tippet az is erősíti, hogy hozzá kapcsolódik a kísértetiesen hasonló nevű Divat & Design Ügynökség is.
Ahogyan a G7 cikkében írja, a kockázatitőke-befektetések jellemzően induló, vagy korai fázisban lévő, de nagy potenciált ígérő cégekbe áramlanak, és bár nagy részük nem jön be, amelyik mégis, annak üzleti sikere ellensúlyozhatja a sok veszteséget. Noha a cég honlapján felsorolja, mely társaságok tartoznak a portfóliójába, azt nem tudni, mennyire jövedelmező az üzlet. Nem teszik közzé éves beszámolóikat és befektetéseik aktuális értékeit sem közlik, annak ellenére, hogy az adófizetők pénzével gazdálkodnak. Szintén homály övezi, milyen megfontolások mentén döntenek egy-egy alap létrehozásáról. Erre jó példa a már említett Divat & Design tőkealap, amelyről az MNB közzétételi rendszerében egyetlen dokumentum lelhető fel: ami létrehozza. De abból is minden ki van takarva.
A portál megjegyzi, hogy a nyilvános kép alapján a Hiventures cégei összességében pozitív képet mutatnak: a befektetéshez jutott társaságok árbevétele növekszik, ami azért jó eredmény, hiszen kezdő vállalkozásokról van szó, amelyekbe sokszor még az alapítás és a prototípus-gyártás fázisában szállnak be.