Vitathatatlanul őrzi a leggazdagabb magyarok között első helyét Mészáros Lőrinc és családja a Forbes magazin legújabb, ötven vállalkozót szerepeltető összesítése szerint. A becsült Mészáros-vagyon: 488,1 milliárd forint. Mint azt Orbán Viktor gyerekkori barátjáról, az egykori gázszerelőről írják: a Tigáz és Titász bekebelezésével fontos pozíciókat szerzett az energetikában. Az Opus Global gyarapszik, de az árfolyam messze van a Konzummal való fúzió bejelentésekor felvázolt tervektől, ugyanakkor a felcsúti vállalkozónak megérte a Mátra Erőmű helyére behozni a Tigáz-Titász tandemet.
Csányi Sándor, aki tavaly a leggazdagabb magyarok között évtizedes vezető szerepe után kénytelen volt beérni a második hellyel, egy év alatt 74,5 milliárddal sikerült bővítenie vagyonát, így 467,9 milliárd forinttal megkezdte a „felzárkózást”. A Forbes megjegyezte, hogy 2021-ben történelmi csúcson is járt a régióban rendületlenül terjeszkedő OTP árfolyam, és egy újabb bank felvásárlása után a magyar pénzintézet lett az albán piac második legnagyobb szereplője. Azt is megjegyezték, hogy az innovációs tárcával együtt az OTP megépíti Európa legokosabb szuperszámítógépét.
A lista harmadik helyén csere történt az egy évvel ezelőttihez képest, ugyanis Felcsuti Zsolt 286, 4 milliárd forintos becsült vagyonnal megelőzte a most csak negyedik Veres Tibort, akinek 282,9 milliárdra teszik a vagyonát. Kiemelték, Felcsuti soha nem volt még dobogós, és szerintük ő az egyik legjobb példa rá, hogy privatizáció, kapcsolatok és állami üzletek nélkül is odajuthat valaki az elitbe. Hozzátették, Felcsuti Zsolt a régió egyik legnagyobb ipari befektetési csoportját építette fel az 1976-ban a szövetkezeti világból induló családi cégből. Az MPF Holding bevételének 99 százaléka export, a társaság 29 országba szállít. A legújabb az orosz piac, itt 2020-ban indult meg a forgalmazás, jórészt magyarországi üzemekből.
A leggazdagabbak legújabb listáján jelenleg az ötödik és hetedik helyen, de tartósan ott szerepel a két orosz testvérpár: Rahimkulov Ruszlan és Timur 270,7 milliárd, illetve 211,4 milliárd forinttal. A 2022-es országgyűlési választásra önállóan bejelentkezett Gattyán György továbbra is a hatodik legvagyonosabb 253,8 milliárddal. A Szijjártó Péter jachtoztatásáról is elhíresült, a NER-közbeszerzésein szintén hasító Szíjj László pedig maradt a kilencedik helyen.
Az ötvenes lista első tíz helyének végén is történt egy váltás, ugyanis a korábban előkelőbb, tavaly pedig már csak tizedik helyen állt Széles Gábor helyét elfoglalta az ingatlanbefektetésekben jeleskedő Jellinek Dániel, akinek vagyonát most 189,2 milliárdra becsülik. Ugyanakkor említésre méltó, hogy a tizenkettedik pozícióra visszaszorult Szélest az a Bige László is megelőzte, aki az ellenzék anyagi támogatása mellett az elmúlt időszakban azzal került a hírekbe, hogy büntetőeljárásokat indítottak ellene, illetve több mint tízmilliárdos bírságot is kiszabtak rá.
Az 50 leggazdagabb magyar Forbes-listájának első tíz helyén szereplő vállalkozó:
1. Mészáros Lőrinc és családja: 488,1 milliárd forint
2. Csányi Sándor: 467,9 milliárd forint
3. Felcsuti Zsolt: 286,4 milliárd forint
4. Veres Tibor: 282,9 milliárd forint
5. Rahimkulov Ruszlán: 270,7 milliárd forint
6. Gattyán György: 253,8 milliárd forint
7. Rahimkulov Tibur: 211,4 milliárd forint
8. Demján Sándorné és családja: 197,2 milliárd forint
9. Szíjj László: 190,5 milliárd forint
10. Jellinek Dániel: 189,2 milliárd forint