megfigyelés;Belügyminisztérium;Szabó Tímea;

- Egy törvény megjelölésével „válaszoltak” Pintérék az ellenzéki politikusok megfigyelését firtató kérdésre

Azt is csak egy mondatban. Ismét bekapcsolt a kormányzati cinizmus-generátor.

„Mit tesz a belügyminisztérium a politikusok megfigyelése ellen?”

Ezt a kérdést tette fel nemrégiben a Párbeszéd társelnöke a minisztériumnak. Szabó Tímea hivatkozott egy olyan cikkre is, mely a hvg.hu-n jelent meg.

Ez azt taglalja, hogy a korábbi titkosszolgálati munkatársak magánnyomozóként gyűjtenek adatokat ellenzéki politikusokról. A képviselő úgy vélekedett, ezek a nyomozati tevékenységek egyrészt nemzetbiztonsági kérdéseket vetnek fel, másrészt sértik a magánéletről szóló törvényt is. Nyilvánvaló ráadásul, hogy ezeket az információkat azért gyűjtik, hogy aztán nyilvánosságra is hozzák a kormánypártokhoz köthető médiafelületeken. Az utóbbi hetekben ezt láttuk Karácsony Gergely esetében is - tette hozzá.

Éppen ezért arra kérte Pintér Sándort, adjon egyértelmű választ arra,

  • helyén valónak és törvényesnek tartja-e, hogy pártok megbízásából politikusokat figyelnek meg, magánnyomozónak álcázott magántitkosszolgák?;

  • Mit tesz a belügyminisztérium a politikusok illegális megfigyelése ellen?

„Tájékoztatom, hogy a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenységről szóló  2005. évi CXXXIII. törvény meghatározza a magánnyomozói tevékenység megkezdésének és folytatásának feltételeit, valamint a magánnyomozói tevékenységet folytató kötelezettségeit és jogosultságait”.

Mindösszesen ezt az egy mondatot küldte vissza válasz gyanánt a Belügyminisztérium államtitkára. Kontrát Károlynak lényegében nem sikerült érdemben felelnie Szabó Tímea egyetlen kérdésére sem.

A vesztegetési pénzek elfogadásával vádolt fideszes arról nem beszélt, ki lesz az utódja.