;

Bajnokok Ligája;AC Milan;

- Öt éve még háztartási gépeket szállított, ma már az AC Milan BL-hőse

Szerda este az AC Milan idegenben győzte le 1-0 arányban a spanyol Atletico Madrid labdarúgócsapatát a Bajnokok Ligájában. Az élete első BL meccsén győztes gólt szerző Junior Messias karrierje nem mindennapi történet.

Csupán egyetlen forduló maradt hátra az idei BL küzdelmek csoportköréből. Az egyik legnehezebb csoportnak számító „B” kvartettben az angol Liverpool már biztosan elsőként továbbjutott, azonban a portugál Porto, a spanyol Atletico Madrid és az olasz AC Milan között még nem dőlt el a második, szintén továbbjutó hely sorsa.

A Porto kikapott a tartalékos Liverpooltól az Anfield Roadon, a spanyol bajnok pedig egy győzelemmel komoly lépést tehetett volna a nyolcaddöntők felé. Azonban az eddig rosszul nem játszó, de csupán egy ponttal álló Milan meglepte a spanyol fővárosban riválisát és egy 87. percben szerzett góllal végül mind a három pontot elvitte a Wanda Metropolitano stadionból, ezzel háromesélyessé téve az utolsó fordulót.

Az igazi csavart azonban a győztes gólt fejelő Junior Messias jelenti a történetben. A 30 éves játékos gyakorlatilag 25 éves koráig igazán a futballal sem foglalkozott: 20 évesen költözött ki az olaszországi Torinóba a jobb élet reményében, és háztartási gépek szállításával kereste meg a napi betevőjét. Egy amatőr csapatban játszott hobbiszinten, itt figyelt fel rá az ötödosztályban szereplő Casale csapata, amely hosszas győzködés után leigazolta az akkor már 25 éves Messiast.

A brazil vezérletével az együttes rögtön feljutott a negyedosztályba. Két év után, a Gozzano játékosaként került fel a harmadosztályba, ezzel 27 évesen, életében először profi szerződéshez jutott. Egy évvel később újabb szintet lépett, és a másodvonalas Crotone szolgálatába állt, a kiscsapat pedig feljutott a Serie A-ba Messiassal.

Az élvonalból végül utolsó előttiként rögtön ki is esett, de a brazil szélső-támadó középpályás kilenc gólt és négy gólpasszt hozott össze, cselezői mutatói pedig az egyik legjobbak voltak a ligában. Nem csoda, hogy sok klub érdeklődését fel is keltette. A nyári átigazolási időszak utolsó napján az AC Milan le is csapott Messiasra, így egy évre kölcsönvette a brazilt.

A játékos nagy reményekkel vágott neki a szezonnak, de milánói kalandja nem indult jól. Sokáig sérüléssel és erőnléti gondokkal küzdött, az Atalanta ellen a hetedik fordulóban debütált csereként, azonban utána újra megsérült és kiesett egy hónapra. A mostani pályára lépése mindössze a harmadik Milan mezes találkozója volt.

Hegedűs Péter, a korábbi szombathelyi kapus az évszázad mérkőzése és a magyar labdarúgás napján látta meg a napvilágot.