- derül ki a Főpolgármesteri Hivatal lapunkhoz is eljuttatott közleményéből.
Eszerint önmagában nem esik kifogás alá, hogy egy ingatlanpiaci befektető képviselőinek megkeresésére a vezérigazgató velük találkozott, elképzeléseiket megismerte, és részükre tájékoztatást adott - ugyanis ez munkakörének része. Ám a vezérigazgató súlyosan hibázott abban, hogy az ingatlanpiaci befektető képviselői számára egyáltalán ismertette a korábbi döntéselőkészítő tanulmányának a Városháza értékesítésének lehetséges hosszú távú, 2030 utáni időre szóló alternatíváit is bemutató részét, mivel ezeket az alternatívákat a Főpolgármesteri Kabinet korábban éppen az ő javaslatára már elvetette, egyértelművé téve, hogy nincsen szándéka a Városháza ingatlanának értékesítésére.
Ugyancsak hibázott a vezérigazgató abban, hogy az ingatlanpiaci befektető képviselői előtt olyan informális beszédstílusban nyilvánult meg, amely kétséget ébreszthet egy külső szemlélő számára abban, hogy a vezérigazgató egyetért-e a városvezetés ezen döntésével. A vezérigazgatónak építészmérnökként és ingatlanpiaci szakértőként lehet ugyan szakmai véleménye, de hivatali minőségében, egy ilyen érzékeny kérdésben, még zárt körben sem fejthet ki olyan álláspontot, amely akárcsak kétséget is ébreszt abban, hogy a városvezetés szándékait helyesnek tartja-e. Az igazgatóság elnökének álláspontja szerint ezek olyan hibák, amelyek nem maradhatnak következmény nélkül.
A főpolgármester az igazgatóság elnökének javaslatát elfogadva írásbeli fegyelmit adott a BFVK vezérigazgatójának a fentebb ismertetett hibái miatt, illetve megtiltotta számára azt, hogy a jövőben a Városháza ingatlanának közép- és hosszútávú hasznosítása koncepciójáról külső személyekkel hivatali minőségében kommunikációt folytasson - zárul a Főpolgármesteri Hivatal közleménye.
Közben az Index arról ír egy újabb hangfelvételre hivatkozva, hogy a fővárost vezető koalícióhoz közel álló üzleti körök az önkormányzat legértékesebb ingatlanának eladását készítik elő.
Azt állítja, a frissen birtokukba került felvételen a korábbi beszélgetés újabb részleteit tartalmazza, és egyértelműen kiderült belőle, hogy a fővárosi vagyonkezelő vezetője a 2020 októberében született döntés-előkészítő tanulmány elkészítése után tárgyalt a Városháza eladásáról. Az írás konklúziója, hogy „a fővárosi vagyonkezelő vezérigazgatója tehát – a maszkos alak beazonosítása szerint ez év május 5-én a vagyonkezelő Attila úti épületében – egyértelműen arról beszélt, hogy a főváros vezetése – amelybe feltételezhetően magát Karácsony Gergelyt is bele kell érteni – igenis rábólintott a városháza eladásának tervére, és ezt követően kezdtek el tárgyalni egy potenciális vevővel“.
Korábban a városvezetés több alkalommal is hangsúlyosan cáfolta, hogy ilyen irányú terveik lennének. A Népszava egyik városházi folyamatokra rálátó forrása ugyancsak azt mondta, még csak az ötlete sem merült fel egy ilyen eshetőségnek a belső megbeszéléseken. "Ez egy ordas nagy hazugság, hogy aztán nekünk kelljen védekeznünk" - magyarázta.