;

Kutyapárt;

- Újra kampánypénzt oszt a kutyapárt

A kiírás értelmében olyan projekteket támogatnak, amelyek „minél több ember számára hasznosak, viccesek, vagy jobb lesz tőlük a környék, szebb az élet”.

Korábbi eljárásához hasonlóan ismét pályázhatóvá teszi kampánytámogatását a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP). A viccpárt nagyjából félmilliárd forintnyi támogatással számol, amennyiben a választási törvény előírásainak megfelelően képesek lesznek legalább 71 egyéni jelöltet állítani a jövő tavaszi választásra. (A választáson az országos lista feltétele, hogy egy párt vagy pártszövetség legalább 71 egyéni jelöltet állítson a fővárosban és 14 megyében a lehetséges 106-ból. A listát állító pártok ez alapján kapják az állami támogatást, illetve az egyéni jelöltek is kapnak pénzt).

Kérdés persze, hogy a parlamenti bejutási küszöb környékén vagy az alatt mért kis pártok közül mennyi tud megfelelni a tavaly szigorított listaállítási feltételeknek, ahhoz ugyanis országos hálózatra van szükség. Az MKKP mindenesetre újraindította a Rózsa Sándor Népi Kampánypénz Tékozló Alapját, amely 2018-ban állami kampánytámogatásuk nagy részét, 150 millió forintot, 2019-ben pedig párttámogatásukból 18,6 milliót osztott szét. Az érdeklődés jóval meghaladta az említett összegeket; 2018-ban 798 millió, a következő évben pedig 979 millió forint értékben érkeztek be pályázatok.

A kiírás értelmében olyan projekteket támogatnak, amelyek „minél több ember számára hasznosak, viccesek, vagy jobb lesz tőlük a környék, szebb az élet”. Pályázatot pedig gyakorlatilag bárki benyújthat. A támogatást a tervek szerint 2022 márciusában, az ajánlóívek leadását követően folyósítják az MKKP-nek, a nyertes ötleteket pedig a kampány – választásig tartó – néhány hetében kell megvalósítani. A kétfordulós pályázatra december 20-ig várják a koncepcióterveket.

A korábbi pályázók közt akadt külföldi konferenciára utazó kutató vagy hangszerre gyűjtő tűzoltózenekar, de a végül megvalósult projektek között a kátyútlanítás, a könyvbeszerzés vagy épp a játszótér-felújítás is többször felbukkant.

Nem kommentálta lapunknak a belügyi tárca Kósa Lajos szavait, aki elárulta, hogy épp a belügy vette meg az izraeli Pegasus nevű kémszoftvert. A jobbikos Stummer János a program fejlesztőjéhez fordult.