;

tenisz;Magyar Tenisz Szövetség;

- Egymást is átverték a korábbi vezetőségi tagok a Magyar Tenisz Szövetségben

„...bánom és tényleg bánom, hogy főtitkár lettem, mert jobb lett volna soha meg nem tudnom, hogy milyen »olcsó János« voltam 7 éven keresztül Nektek és hogy mennyire »megbecsült« munkaerő voltam!”

Újabb e-mailek jutottak a Népszava birtokába, melyekből kiderül, Juhász Gábor, az MTSZ korábbi főtitkára – aki előtte sportigazgatója volt a szervezetnek – úgy érezte, becsapta őt Szűcs Lajos, a szövetség korábbi elnöke, illetve Richter Attila, tavaly februárban távozott főtitkár.

Juhász tavaly március 17-én írt a szövetségi e-mailcíméről Szűcsnek és Richternek hosszú levelet, egy hónappal azután, hogy utóbbitól átvette a főtitkári feladatok ellátását.

„...bánom és tényleg bánom, hogy főtitkár lettem, mert jobb lett volna soha meg nem tudnom, hogy milyen »olcsó János« voltam 7 éven keresztül Nektek és hogy mennyire »megbecsült« munkaerő voltam!” - olvasható a levél elején.

Ezután Juhász azzal folytatja, micsoda aránytalanságokat alakított ki Richter a fizetések terén, tételesen felsorolva a Davis Kupa-kapitány évi több milliós fizetését, illetve megemlítve irodai dolgozókat, a kommunikációs vezetőt, akik valamennyien havi nettó félmillió forint fölötti összeget vettek fel, voltak, akiknek ezen kívül a mobitelefon-számláit is fizette az MTSZ.

Juhász levele azt sugallja, hogy még a „tápláléklánc” alján lévő munkatársat is jobban megbecsülték nála. A folytatásból kiderül, hogy Richter csökkentette Juhász havi juttatásait, amit a levél írója nem mindig nyomdafestéket tűrő stílusban nehezményez, megjegyezve, hogy nagyon sok feladatot ellátott és még akkor sem lehetett versenyigazgató, amikor a saját pályáján rendeztek tornát, mert ezt a pozíciót is elvitte előle Richter.

„Ugyan 7 éve vagyok, de 2 éve már fizeti is a teló számlámat az MTSZ, és tavaly már kaptam is először használatra egy telefon készüléket. Kocsi? Azt inkább hagyjuk, az csak Nektek és a csókosoknak járt! (…) Mindegy Ati, ez így jó, ahogy van. Legalább nem tartozom senkinek, nem vagyok lekötelezve senkinek, és jól alszom! Ellenkező előjellel ez viszont nem igaz! Ezért Lajos és Ati, kérlek ne push-oljatok úgy és olyan irányba, ahogy és amerre ezt teszitek, amióta főtitkár vagyok. 7 évig minden Attiláról szólt és úgy látom, hogy azon vagytok, hogy továbbra is csak róla szóljon! Save Ati projekt folyik, pl. hogyan tudjuk egybe gyúrni a valamikori 2 állás, dupla munkáért járó fizetést, a ma már 1 állás, fél munka, ugyanazzal a 2 fizetéssel, meg a hiteled (…). Megszűntem egyoldalúan jófej lenni, mert Ti sem vagytok jófejek velem! Elegem lett a rendszer szolgalélekként való kiszolgálásából! Tudod Ati, nekem is van bent pénzem, nem is kevés, és én ezt a pénzt nem a szöviből kerestem meg, hanem behoztam. És most g...re rohangálhatok utána! Ha úgy tetszik, ingyen dolgoztam évekig a szövinek! És még most is csináljak dolgokat úgy, hogy az az értékrendemmel ellenkezik? Ti elvártok tőlem valamit, és egy valag ember lentről és fentről is pont az ellenkezőjét. Nagyon vékony ösvényen tudok haladni akkor, ha nem akarok semelyik oldalnak megfelelni és a saját értékrendem szerint szeretném járni az utam. Persze közben mindkét oldal azon van, hogy erről a vékony ösvényről engem lelökjön.”

Tizenhárom nappal később újabb levelet kapott a korábbi elnök és főtitkár Juhásztól, ebben többek között a március 29-iki elnökségi tagok által írt levélre emlékeztetett: a testület tagjai azt kérték, hogy másnapig kapják meg e-mailen Richter február 7-iki menesztésének dokumentumait. Juhász arra figyelmeztette Szűcsöt és Richtert, hogy Bohács Zsolt alelnök kivételével a többiek lemondanak, ha nem teljesül a kérésük. Mivel Juhász reggeli e-mailje érdemi reakció nélkül maradt, este ismét írt.

„Ez volt a második alkalom, hogy írásban jeleztem Nektek, hogy ha hülyének fogjátok nézni az elnökséget, fel fognak állni! (…) Egy ideig hittem, hogy sikerül eszkalálódás nélkül elérnünk a konszolidációt és tisztújítást, majd a tisztújításon elért siker után továbbvinni azt Lajos, ami felépült 8 év alatt. Ma már szkeptikus vagyok, mert úgy látom, hogy Titeket semmi más nem érdekel, mint az Attila, aztán utánatok a vízözön! (…) Lajos, lehet, hogy most megsértődsz, mert tiszteletlen leszek! Kérlek, fogd már végre fel, hogy mit csinálsz! A 24. órában vagyunk! Talán még nem késő!”

Az MTSZ korábbi elnöke a jelek szerint nem értett az üzenetből, mert az elnökségi tagok Bohács kivételével lemondtak, (igaz, a koronavírus miatt hozott rendkívüli kormányrendelet következtében maradniuk kellett pozícióikban), amikor kiderült, hogy 3,5 milliárd forintos extra állami támogatást kért Szűcs Lajos az Emmi-től.

Tavaly tavasszal Juhász Richter és Szűcs tudtával, de elnökségi felhatalmazás nélkül (ezt közleményében ő is elismerte) írt alá közjegyző előtt tartozáselismerő nyilatkozatot, amely szerint az MTSZ vállalta, hogy 566 millió forintot fizet A-Z Kft-nek.

Ugyanaz a Juhász Gábor, aki korábban kiosztotta munkatársait, 2020. július 27-én (az MTSZ tisztújító közgyűlésének a napján) ezt írta az elnökségi tagoknak, illetve Szűcsnek és Richternek:

„Az Elnökség mandátuma a mai nap lejár (…) Régi motoros vagyok itt a teniszben (is), jó néhány elnökséggel dolgoztam az elmúlt évtizedekben, de nálatok jobb csapattal még soha! (…) Tudjuk, hogy soha korábban nagyobbat nem fejlődött a Magyar Tenisz, főleg, ha azt az Elnök úr teljes időszakára kivetítjük! És itt azért nem szabad megfeledkeznünk Richter Attila érdemeiről sem!”

Kevesebb mint két hónappal később, szeptember 5-én az új vezetőség, Lázár János, MTSZ-elnök és az elnökség megkapta azt a levelet, amelyet Juhász márciusban küldött Szűcsnek és Richternek, amikor arról írt, hogy kihasználták és elárulták őt. Ezzel a levéllel akarta kifejezni lojalitását az új vezetés irányába. Abban bízott, hogy az újjáalakult MTSZ-ben is számítanak főtitkárként a munkájára. Reményei akkor foszlottak szét, amikor kiderült, hogy az új vezetőség pályázatot írt ki a főtitkári pozíció betöltésére. Ezt a feladatot ettől az évtől Sütő Csilla látja el.

Alex Dowsett Mexikóvárosban próbálja visszaszerezni az egyórás kerékpározás rekordját, amelyre Filippo Ganna foga is fáj.