Az ellenzéki kormányfőjelölt szerint ez is egyértelművé teszi, hogy a Fidesz be akart avatkozni az előválasztásba. Márki-Zay az először a DK-nak eljuttatott dossziéról azt mondta, „nem titkosszolgálati anyag, ez körülbelül a Kubatov-lista szintű megfigyelés”, valamint úgy vélte: sok emberről lehetnek hasonló információi a kormánypártnak.
A "Jelentés" címet viselő, 67 oldalas dokumentumot Márki-Zay hétfő délután teljes egészében nyilvánosságra hozta, kivéve azokat a részeket, amelyeket szerinte muszáj volt kitakarni a személyiségi jogokat sértő részeket miatt. Ezek nem őt, hanem két másik embert érintenek.
„Márki úr gyenge pontjai megtalálhatóak, időrendi sorrendben a mellékletben. Ezen ügyek relatív ismertek, ugyanakkor, Márki úr feleségéhez köthető csecsemő elhalálozási eset, véleményem szerint kiaknázatlan” – olvasható a jelentésben. Ez ugyanakkor annak fényében meglepő, hogy a kormánypárti média hosszú ideig írt erről az ügyről, az Origót pedig kétmillió forintra büntették, mert valótlanul állították, hogy Márki-Zay Péter felesége szülésznőként csecsemők haláláért volt felelős.
Megemlítik még a hódmezővásárhelyi polgármester és családja korábbi lakhelyét, Kanadát is, amit ő szerencsepróbálásként állított be. A dokumentum készítője ugyanakkor úgy vélte, ez hazugság, mondván, „valakitől önzetlen és bőkezű folyamatos támogatást kaptak.” Konkrét tények és vádak ugyanakkor nem olvashatók ki a papírokból, a készítő arra hivatkozik, hogy „az ügy csaknem 22 éves, azaz igencsak elhalványult információkkal dolgoztunk.”
A dokumentumban egyébként mindenféle – korábban már ismert – cikkek, interjúk, sőt Wikipédia oldal is megtalálható Márki-Zay Péterrel és feleségével kapcsolatban.
Nemcsak a paksaméta tartalma homályos, a Demokratikus Koalíció szóvivője, Barkóczi Balázs csak annyit árult el a 24.hu-nak, hogy egy vidéki város fideszes önkormányzati képviselője adta át a Márki-Zay Pétert lejárató információkat tartalmazó dossziét egy szintén helyi DK-s önkormányzati képviselőnek.