külföldi;egyetemek;gimnáziumok;

- Mind több végzős gimnazista tanul tovább külföldi egyetemeken

Sokan szavaznak távozással a hazai felsőoktatásról, van olyan intézmény, ahol a diákok fele próbál más országban szerencsét.

Az Eötvös József Gimnáziumban minden ötödik, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban pedig minden harmadik érettségiző külföldi egyetemre iratkozott be a 2019/2020-as tanév végén – írja a hvg.hu a lapcsalád oktatási szakportálja, az Eduline cikke alapján.

Az összeállítás szerint az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziumban ugyancsak 33 százalékra tehető a tanulmányaikat külföldön folytató diákok aránya. Az alternatív Közgazdasági Gimnáziumban (AKG) 2020-ban „csak” a végzettek 37 százaléka választott magának külföldi egyetemet, idén már minden második, az érettségizők 49 százaléka döntött így. A BME által alapított Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban is hasonlóak az arányok. A budapesti Karinthy Frigyes Gimnáziumból a végzősök 30-35 százaléka felvételizik sikeresen külföldi felsőoktatási intézménybe.

Hutai László, a Karinthy igazgatója a HVG középiskolai rangsorának elmondta,  sok olyan tanulójuk van, akik jó eredményeik alapján beiratkozhattak a világ legjobb egyetemeire, például a Harvardra, a Yale-re, a Sorbonne-ra, a Cambridge-re (képünkön) , a Humboldt-ra.

Az Eduline arról is ír, hogy kifejezetten sok magyar hallgató tűnik fel a legjobb brit felsőoktatási intézményekben. A 2020-as nemzetközi informatikai diákolimpia ezüstérmes csapatából ketten például Cambridge-ben, ketten az ELTE-n tanultak tovább, az idei, szintén érmeket begyűjtő indulók közül van, aki a világ 150 legjobb egyeteme között emlegetett hollandiai Catholic University of Nijmegen képzésén tanul tovább.

A házelnök napirendi javaslata szerint az ülés 13 órakor kezdődik.