A zöld hitelből kizárólag új építésű lakás vagy ház vásárolható illetve építhető, és feltétel az ingatlan legalább BB energetikai besorolása. Ez azt jelenti, hogy a háztartás energiaigényét legalább 25 százalékban megújuló energiának kell fedeznie, és az ingatlan nem haladhatja meg a 90 kWh/m2/év összesített energetikai számértéket sem. E feltételek teljesülése esetén a kölcsön kamata a teljes futamidő alatt fixen legfeljebb 2,5 százalék lehet. A bankok folyósítási díjként is maximum a hitelösszeg 0,75 százalékát számolhatják fel, de ez az összeg 100 ezer forintnál nem lehet több. Ezen felül csupán külső szakértői munkákat igénylő – értékbecslési, közjegyzői, földhivatali ügyintézési - díjakat számolhatnak fel. Az előtörlesztési díj pedig maximum 1 százalék, de legfeljebb 30 ezer forint lehet.
Az induláskor a bankok többsége a 2,5 százalékos kamathoz tartotta magát. A Bank360.hu összesítése szerint ugyanakkor a Gránit Bank még ennél is kedvezőbb feltételekkel kínálja a zöld hitelt: 1,99 százalékos fix kamattal hirdeti ezt a kölcsönt, és a folyósításért sem számol fel díjat. A teljes hiteldíjmutató (thm) vásárlás esetén 2,15, építkezés esetén pedig 2,2 százalék. A portál gyűjtése alapján a többi, a zöld hitelt már elérhetővé tévő pénzintézetnél 2,53-2,8 közötti thm-mel érhető el a kölcsön.
A money.hu ennek kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy a fenti eltérő kondíciók a visszafizetendő összeget tekintve milliós különbségeket jelenthetnek. Egy 30 millió forintos hitelnél havi 10 ezer, 50 millió forintnál havi 16 ezer forint többletet is eredményezhetnek a törlesztőrészletekben. A 2,5 százalékos kamat mellett hirdetett konstrukciók összevetése is azt mutatja, hogy a 30 millió forintos hitel esetében pusztán a fenti thm különbségek 1 millió forintot meghaladó eltérést jelenthetnek.