Különös fegyverüzletről adott hírt a brit Daily Mail. A bulvárlap cikke szerint a világ egyik vezető katonai elitalakulata, a brit Special Air Service (SAS) alaposan bevásárolt nálunk, mintegy 150 darabot vett az itthon kifejlesztett és gyártott Gepárd fegyvercsalád legfiatalabb tagjából, a GM6 Lynx rombolópuskából. Az ügyletről írt a kormányközeli sajtó, és a hírt fideszes politikusok is terítették a közösségi médiában. Volt aki szakmai tájékoztatót is mellékelt hozzá:„A Gepárd GM6 Lynx hatótávolságára jellemző, hogy egy egy négyzetméteres célpontra leadott célzott lövés esetén eléri az 1500-1600 métert, de speciális lőszerek segítségével a célozható távolság még ettől is tovább növelhető. A legmodernebb szerkezeti elemek és anyagok felhasználásával készülő mintegy négymillió forintot érő rendkívül különleges fegyver mindössze 10 kilogramm súlyú és a különösen nagy pontosságú kivitel ellenére a hossza is 1,2 méter alatt van.”
Az ügyletről szerettünk volna többet is megtudni, ám mindenütt falakba ütköztünk. A brit hadsereg illetékeseitől nem kaptunk választ. A hazai hadászati fejlesztések mellett előszeretettel bábáskodó Honvédelmi Minisztérium csak annyit közölt: mivel a puska egy magánvállalkozás tulajdona, nem illetékesek az ügyben, nincs információjuk arról, hogy a brit hadsereg miért, és hány darabot vásárolt a fegyverekből. „Ugyanakkor minden hazai hadiipari fejlesztésnek, eredménynek örülünk” – tették hozzá. Megkerestük az ügyben a Belügyminisztériumot is, ám ott sem akartak tudni a brit üzletről, a gyártó cégről pedig csak annyit közöltek: nincs kapcsolatuk a társasággal.
A Gepárdot gyártó veresegyházi Sero International Kft. tulajdonosa, ifjabb Szabó Endre is csak annyit közölt a Népszava kérdéseire: „A cég üzleti kapcsolatai üzleti titkot képeznek, nem áll módomban ezekre válaszolni, lapértesüléseket pedig a cég nem kommentál.” A társaság szűkszavúsága nehezen érthető: elvileg ugyanis a britekkel megkötött fegyverüzlet igen komoly referencia lehetne a magyar gyártó számára. Már csak azért is, mert maga a Gepárd fegyvercsalád és az állítólag a briteknek eladott rombolópuska jól ismert modell a piacon, több szakmai forrásunk látta működés közben és elismerően nyilatkozott róla. A gyártó cégről már jóval kevesebb volt az információjuk.
A cégbírósági adatokból annyi kiderül, hogy egy meglehetősen furcsa társaság működik a gyártó vállalkozás mellett. A Sero International Kft. gödöllői telephelyének címén egy másik, hasonló nevű vállalkozás is bejegyzett, ez a Sero Engeenering Kft. Nemcsak a cím és a név jelent kapcsolódási pontot: a Sero International tulajdonosi körétől került a – szintén fémmegmunkálással is foglalkozó – cég 2017-ben Pálocska János vállalkozóhoz. Pálocska neve ismerősen csenghet a kilencvenes évek bűnügyi vonatkozású híreit tallózók számára. A vállalkozó nevét a magyar éjszakát lényegében akkor uraló ukrán maffiacsoporttal is összefüggésbe hozták, miszerint a bűnszervezetet vezető, időközben elítélt majd Magyarországról kiutasított Leonyid Pavlovics Stecjurával látták. A vállalkozóval szemben időközben több ügyben eljárás, majd vádemelés is volt, ám nem ismert, hogy valaha is elítélték volna.
Bár a 2017-ben Pálocskának eladott Sero Engineering elektronikus elérhetősége jelenleg is a fegyvert gyártó Sero International cégtulajdonosa, ifjabb Szabó Endre elérhetősége, a cégvezető annyit közölt lapunkkal: „A Sero Engineering Kft. eladása után annak működésébe nem látunk bele, arra nem vagyunk hatással.” A Sero International vezetője nem nyilatkozott arról, hogy mi volt a szerepe a fegyvergyár mellett működő párhuzamos cégnek. Ahogy arról sem: az időközben Pálocskához került vállalkozás mellett is futott egy párhuzamos cég, 2015-ben ugyanerre a gödöllői telephelyre jegyezték be a 2019-re végelszámolásba adott Sero Gépgyártó Kft.-t, amelynek ukrán magánszemélyek voltak a tulajdonosai, az ügyvezetője ugyan magyar, ám idővel eltiltották a cégvezetéstől. Ezzel kapcsolatban a Sero International vezetése nyomatékosította: a Sero Internationalnak és tulajdonosának, ifjabb Szabó Endrének semmi köze ezekhez a cégekhez.