;

labdarúgás;

- Simán nyert a Betis B

Nem volt esélye a sikerre az FTC-nek a sevillai alakulat ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének második fordulójában, a magyar bajnok 3-1-re kikapott.

Alaposan felforgatta csapatát Manuel Pellegrini, a Real Betis vezetőedzője a Ferencváros elleni budapesti labdarúgó Európa-liga-csoportmérkőzés előtt. A chilei szakember csak a francia Nabil Fekirt és az argentin Germán Alejandro Pezzellát tette be a kezdő tizenegybe a Getafét a hétvégi spanyol bajnoki fordulóban 2-0-ra legyőző együtteséből. A ferencvárosiaknál sokkal kisebb volt Peter Stöger variációs lehetősége, az osztrák tréner két helyen változtatott az Újpestet 3-1-re felülmúló együttesén: a kispadra került Tocmak Nguen és Stjepan Loncar, helyettük kezdett Botka Endre és Vécsei Bálint.

Hiába kezdett lendületesen a magyar bajnok, az első sevillai támadásból gól született, Fekir talált be a 17. percben Dibusz Dénes kapujába. Ezután a vendégek irányították a találkozót, a 35. percben Dibusz óriási bravúrral hárította José André Guardado közeli fejesét. A játékrész végén váratlanul egyenlített az FTC, Uzuni vette el a labdát Pezzellától és 19 méterről remekül becsavarta a labdát a bal alsó sarokba (1-1).

A második felvonást letámadással kezdték a ferencvárosiak, ez okozott némi zavart a Betisnél, de utána ismét átvették a irányítást a vendégek. Szöglet után Wingo kezéről pattant a ferencvárosi kapuba a második spanyol találat előtt a labda a 76. percben, a 94.-ben Cristian Tello is betalált, de ennek már nem volt jelentősége (1-3).

A két együttes nem volt egy súlycsoportban, ezt már a találkozó előtt lehetett tudni, az erőviszonyokat jól mutatja, hogy a Betis három becserélt futballistájának (Guido Rodriguez, Willian José és Rober González) 48 millió eurós összértéke meghaladja a teljes ferencvárosi keret piaci árát. Ezek után a magyar vereség volt a papírforma, a spanyolok nem hajtották ki magukat, annyit nyújtottak, ami elég volt a magabiztos sikerükhöz.

„Kicsit balszerencsések voltunk, a teljesítménnyel elégedett vagyok, a végeredménnyel nem, nehéz dolgunk volt, mert ellenfelünk kevés hibát követett el – mondta a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Peter Stöger. - Több jó pillanatunk volt a mérkőzésen. Jól védekeztünk, de túl keveset támadtunk, arra kell nagyon figyelnünk, hogy nem szabad hibáznunk, mert ezt könyörtelenül kihasználja egy olyan szintű ellenfél, mint a Betis.”

„Duzzadunk az erőtől, úgy érzem, most mindenre képesek vagyunk – jelentette ki Manuel Pellegrini. - Szenvedtünk a mérkőzésen, de a legfontosabb a három pont megszerzése volt. Az első félidő végén kapott gól pszichikailag rosszkor jött, de fel tudtunk állni. Örülök, hogy a szurkolóink is el tudtak kísérni minket Budapestre. Nagyon jó hangulata volt a mérkőzésnek, úgy pedig különösen jól éreztük magunkat, hogy nyertünk.”

A csoport másik találkozóján a Bayer Leverkusen 4-0-ra nyert a Celtic otthonában. A Betis és a Leverkusen még nem veszített, a Celtic és az FTC nem szerzett pontot. A ferencvárosiak legközelebb a Celtic vendégei lesznek, a mérkőzést nem az El-ben megszokott csütörtöki napon rendezik, hanem október 19-én, kedden.

A G csoport állása1. Bayer Leverkusen 6 pont (6-1), 2. Betis 6 (7-4), 3. FTC 0 (2-5), 4. Celtic 0 (3-8). A csoport győztese mérkőzés nélkül bejut az El nyolcaddöntőjébe, a második helyezett a Bajnokok Ligája-csoportkör egyik harmadik helyezettjével vív oda-visszavágós csatát az El-ben a tizenhat közé jutásért. Az El-csoportban harmadikként záró együttes átkerül a Konfrencialigába, ahol az ottani csoportmásodikkal csatázik a Kl-ben a nyolcaddöntőbe kerülésért.
Gyerekek pfújoltak PrágábanSzurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt zárt kapus mérkőzésen fogadta az Európa-ligában a Sparta Praha a Glasgow Rangers csapatát. Az európai szövetség engedélyével tizennégy éven aluliak bemehettek a mérkőzésre. A gyerekek a találkozó alatt végig pfújoltak, amikor a skót együttes színesbőrű játékosa, Glen Kamara ért labdába. „Meccs közben ez nekem nem tűnt fel, a találkozót figyeltem – mondta Steven Gerrard, a skótok edzője. - Ha valóban rasszista támadás érte Glent, akkor ez ellen határozottan föl kell lépni, ki kell irtani a rasszizmust a stadionokból.” A mérkőzést a csehek nyerték 1-0-ra, Kamarát a 74. percben kiállította a játékvezető, mert a finn játékos könyökkel megütötte ellenfelét, amiért megkapta a második sárga lapját.
Petárdára lépett a kapusÓriási szerencsével úszta meg a sérülést Kevin Trapp, az Eintracht Frankfurt kapusa a Royal Antwerp elleni idegenbeli El-találkozón. A vendégek hálóőre véletlenül rálépett a kapuja elé dobott petárdára, ami felrobbant, de Trappnak az ijedtségen kívül nem esett baja, végig tudott védeni a meccsen, amit 1-0-ra megnyertek a frankfurtiak.

A Barcelona úgy kapott ki 3-0-ra a Benfica vendégeként, hogy el sem találta ellenfele kapuját. A katalán sztárcsapat két fordulót követően nulla ponttal rendelkezik.