- Ez a jogállam halála – így kommentálta a Népszavának Arató András, a Klubrádió tulajdonosa, hogy a Kúria elutasította a csatorna keresetét a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) ellen a Budapest 92.9 Hz-es rádiófrekvencia ügyében. Ezen a frekvencián sugárzott 2014-től a Klubrádió, de idén az NMHH már nem hosszabbította meg a sugárzási szerződést, így rádió február óta csak online hallgatható, míg a 92.9-en az ATV-hez tartozó Spirit Fm indult el.
Az NMHH szerint a Klubrádió frekvenciapályázata és üzleti terve sem felelt meg a pályázati feltételeknek, amit Arató Andrásék jogtalannak tartottak, ezért indult a jogi procedúra. A Kúria mostani döntése, miszerint jogszerűen zárták ki a médiumot a pályázatból, jogerős (ez egyben azt is jelenti, hogy a médiahatóság kiírhatja a 92.9-re szóló végleges frekvenciapályázatot, mert a Klubrádió és a Spirit Fm is ideiglenesen használta/használja azt), de Arató András szerint nem állnak meg és elégtételt keresnek.
– Olyan ítélet született, amiben a jognak semmilyen szerepe nincs. Ez az indoklásból is kiderült: a bíró olyan szempontokat hozott be, amelyek semmilyen jogszabályban nincsenek leírva. Például szerinte nem tekinthető üzleti tervnek, ha egy pályázó a közönségtől kapott támogatásra alapozza az üzleti tervet, hanem megkötött szerződések szükségesek. Vagyis civileknek nincs esélyük, hogy frekvenciákhoz jussanak – fogalmazott Arató András. A Klubrádió elnöke szerint ugyanakkor "a vérnyomásukra nem hatott az ítélet, mert számítottak rá". Így most az Alkotmánybírósághoz fordulnak, nem mintha onnan bármilyen jogorvoslatot várnának, de „ez az előszobája annak, hogy európai bírósági fórumokhoz fordulhassanak".
– tette hozzá Arató András.
A Kúria most csaknem 700 ezer forint perköltség megfizetésére kötelezte a Klubrádiót, és kiemelték: „az, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárásra vonatkozó, az Európai Bíróságon megindítandó jogi eljárást megelőző figyelmeztető levelet küldött a kormánynak a Klubrádió ügyében, nem bír relevanciával az ügy szempontjából”.