Egyelőre nem derült ki, miképp bírálja el az Országos Előválasztási Bizottság Tóth Bertalan kifogását, aki azt kérte a grémiumtól, zárják ki a jobbikos jelöltjét a versenyből az előválasztás hatpárti etikai kódexének megsértése miatt. Az MSZP társelnöke amiatt fordult a , mivel állítása szerint Békés 4. választókerületében (Orosháza és környéke) Szabó Ervin bement a szavazó-pont sátorába (ezt fotók bizonyítják), ott instruálta a voksgyűjtő bizottságot, és annak egyik tagja (Varga Zoltán volt MSZP-s önkormányzati miniszter) hiába szólította fel távozásra, maradt. Márpedig ez Tóth Bertalan megítélése szerint erősen felveti a befolyásolás gyanúját. (Mindenesetre ha a Bizottság, miközben második napja folyik az előválasztás, nem szánta el magát drasztikus lépésre, valószínűleg már nem is fogja.
Szabó Ervinen (aki DK, a Jobbik, az LMP, az Új Világ Néppárt favoritja) kívül itt a szocialista Szelényi Zoltán lép ringbe (mögé az MSZP, a Párbeszéd és a Momentum sorolt be), mindenesetre nem kérdés, hogy a mozgósításban a választókerületben induló mindkét jelölt érdekelt – a Jobbik embere talán még inkább. A Publicus Intézet kutatása ugyanis azt mutatja, hogy Szelényit a kormányváltást akarók és a bizonytalanok 38 százaléka támogatná egy előválasztáson, míg Szabó esetében 33 százalék ez az arány.
És ez a különbség az országgyűlési voksoláson is meglátszana: egy Szelényi kontra Simonka György párbakban a választókerületben szavazni akarók 43 százaléka szavazna az MSZP, a Párbeszéd a Momentum jelöltjére, míg fideszes kihívója 38 százalékot kapna. Amennyiben a kormánypárt nem Simonkát indítaná, aki körül korrupciós ügyek keveregnek, hanem Békés megyei közgyűlés elnökét, Zalai Mihályt, a különbség 10 százalékra nőne (az aránypár 45-35 százalék lenne Szelényi javára.)
Ezzel szemben Szabó Ervin Simonkával szemben hajszállal, 1 százalékkal alulmaradna (most mért 38százalékos várható eredménye azért bőven hibahatáron belül van, míg Zalait hasonló arányban (39 kontra 38 százalék) verné.