etikai kódex;előválasztás;

- Előválasztás: fénykép van, „ítélet” egyelőre nincs

Várhatóan érdemi retorzió nem is lesz, hiába dokumentált az ügy.

 Egyelőre nem derült ki, miképp bírálja el az Országos Előválasztási Bizottság Tóth Bertalan kifogását, aki azt kérte a grémiumtól, zárják ki a jobbikos jelöltjét a versenyből az előválasztás hatpárti etikai kódexének megsértése miatt. Az MSZP társelnöke amiatt fordult a , mivel állítása szerint Békés 4. választókerületében (Orosháza és környéke) Szabó Ervin bement a szavazó-pont sátorába (ezt fotók bizonyítják), ott instruálta a voksgyűjtő bizottságot, és annak egyik tagja (Varga Zoltán volt MSZP-s önkormányzati miniszter) hiába szólította fel távozásra, maradt. Márpedig ez Tóth Bertalan megítélése szerint erősen felveti a befolyásolás gyanúját. (Mindenesetre ha a Bizottság, miközben második napja folyik az előválasztás, nem szánta el magát drasztikus lépésre, valószínűleg már nem is fogja.

Szabó Ervinen (aki DK, a Jobbik, az LMP, az Új Világ Néppárt favoritja) kívül itt a szocialista Szelényi Zoltán lép ringbe (mögé az MSZP, a Párbeszéd és a Momentum sorolt be), mindenesetre nem kérdés, hogy a mozgósításban a választókerületben induló mindkét jelölt érdekelt – a Jobbik embere talán még inkább. A Publicus Intézet kutatása ugyanis azt mutatja, hogy Szelényit a kormányváltást akarók és a bizonytalanok 38 százaléka támogatná egy előválasztáson, míg Szabó esetében 33 százalék ez az arány.

És ez a különbség az országgyűlési voksoláson is meglátszana: egy Szelényi kontra Simonka György párbakban a választókerületben szavazni akarók 43 százaléka szavazna az MSZP, a Párbeszéd a Momentum jelöltjére, míg fideszes kihívója 38 százalékot kapna. Amennyiben a kormánypárt nem Simonkát indítaná, aki körül korrupciós ügyek keveregnek, hanem Békés megyei közgyűlés elnökét, Zalai Mihályt, a különbség 10 százalékra nőne (az aránypár 45-35 százalék lenne Szelényi javára.)

Ezzel szemben Szabó Ervin Simonkával szemben hajszállal, 1 százalékkal alulmaradna (most mért 38százalékos várható eredménye azért bőven hibahatáron belül van, míg Zalait hasonló arányban (39 kontra 38 százalék) verné.

A tömeges felmondás okairól egyelőre semmit sem lehet tudni, a főszerkesztő családi okokra hivatkozik.