A portál szerint a szolgálatokat azért érintette kínosan a botrány, mert a Pegasusszal nemcsak ellenzékinek tartott üzletembereket vagy éppen kormánykritikus újságírókat figyeltek meg, hanem szép számmal akadtak a megfigyeltek között olyanok, akik a Fidesz és a NER gazdasági holdudvarához tartoznak. A botrány kirobbanásakor pedig nyilvánvalóvá vált: a NER-es emberekről gyűjtött érzékeny adatok ugyanúgy külföldön landolhattak, mint azok az információk, amelyek arról a több mint 300 emberről keletkeztek, akik magyarországi célpontként kerültek fel a listára. Ezért aztán az Alkotmányvédelmi Hivatal berkein belül információk szerint most azt vizsgálják, kik állhattak a kiszivárogtatások mögött.
Információk szerint a szoftver beszerzését a nemzetbiztonsági bizottság (amelynek ellenzéki tagjai is vannak), áldását adta a Pegasus beszerzésére. Noha a vásárláskor nem szerepelt a szerződésben, hogy az adatok külföldre kerülhettek, ez csak akkor esett le a belügyeseknek, amikor a botrány kirobbant.
A Pegasus-ügyet szemmel láthatóan elengedte az ellenzék, egyedül a szocialista Mesterházy Attila igyekszik magát aktivizálni a témában. Ő már találkozott is Bárdos Szabolccsal, de azt nem árulta el neki, hogy konkrétan alkalmazzák-e Magyarországon a hírhedt szoftvert.