Néhány űrturistát leszámítva az elmúlt hatvan évben a világűrbe jellemzően csak olyan kiképzett asztronauták juthattak fel, akik valamelyik állami űrügynökség megbízásából hagyták el a Földet. Az űrkapszula 590 kilométeres magasságig emelkedik, utasai három napot töltenek el Föld körüli pályán a visszatérés előtt. Az űrkapszula tetején lévő üvegkupolából tökéletes kilátása nyílik majd a Földre.
Az Inspiration4-missziót teljes egészében a parancsnok, Jared Isaacman finanszírozta, aki egy fizetésfeldolgozó cég milliárdos alapítója, egyben ő a tulajdonosa a világ legnagyobb magánkézben levő katonai repülőgépflottájának, a Draken Internationalnak is. Isaacman célja a misszióval az, hogy adományokat gyűjtsön az elsősorban rákkutatással foglalkozó St. Jude gyermekkórháznak. A misszió egyik résztvevője, Hayley Arceneaux is a kórház dolgozói közül került ki, a 29 éves ráktúlélő lehet a legfiatalabb amerikai, aki valaha feljutott az űrbe. A küldetés másik két résztvevője, Sian Proctor geológia professzor és Christopher Sembroski adatmérnök, mindketten komolyabb repülős múlttal rendelkeznek.
A misszió tagjai március óta komoly kiképzésen estek át, az alapos orvosi vizsgálat mellett többek között az űrkapszula szimulátorában, centrifugában valamint mikrogravitációs környezetben is készültek az útra. A vállalat szerint amennyiben a kilövés valamilyen okból meghiúsul, úgy egy nappal később, vagyis szeptember 16-án indítják útnak a küldetést. Elon Musk cégének missziója teljesen új alapokra helyezhetik az űrturizmust.