Lényegében megszűnt az építőanyag-hiány Magyarországon, elegendőnek bizonyult az export regisztrációja, nem volt szükség az állami elővásárlási jog alkalmazására sem. A hazai gyártók belföldön értékesítették termékeiket. Eközben esik a fő nyersanyagok világpiaci ára – írja a Világgazdaság. A lap szerint a pandémia után megnőtt keresletet mára utolérte a kínálat, és az árcsökkenés a fogyasztókat is el fogja érni.
Tibor Dávid, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) Hazai Építőanyag-gyártó Tagozata, egyben a Masterplast Nyrt. elnöke szerint újabban átlagosan 10-15 százalékkal olcsóbban juthatnak a legtöbb építési termék előállításához szükséges fához, műanyaghoz és acélhoz az építőanyag-gyártók. A szakember állítja, hogy mindez máris, de legkésőbb néhány hét múlva megmutatkozhat a végtermékek fogyasztói árának csökkenésében is
Mint fogalmazott, a belpiaci áruhiány megszüntetésében volt szerepe a kormány által bevezetett exportregisztrációs rendszernek, mert hatására sokkal több építőanyag maradt belföldön, mint korábban. Tibor Dávid megjegyezte azt is:
Ugyanakkor a Népszava a napokban hívta fel a figyelmet arra, hogy a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) – rövid vizsgálódás után – nem tapasztalt versenykorlátozó magatartást hazai téglagyártás és kereskedelem piacán. Még nincs két hónapja annak, hogy az építésgazdasági intézkedések összehangolásáért felelős kormánybiztossá nevezték ki a fideszes Gyutai Csabát. Zalaegerszeg egykori polgármestere arról híresült el, hogy a Várgondnokság Közhasznú Nonprofit Kft. vezetőjeként előbb ötmillióból felújíttatott egy várbeli lakást, majd beköltözött oda és két évig lakott benne úgy, hogy nem fizetett bérleti díjat de még rezsit sem.