Az indoklás szerint „a Wetland merész kísérlet, mely arra ösztönöz, hogy lokális és globális szinten is gondolkodjunk a pazarlás és termelés közti kapcsolatról, s új építészeti lehetőségeket nyit a kézművesség és a csúcstechnológiák mentén.” A nemzetközi pavilonok közül Oroszországnak és a Fülöp-szigeteknek különdíjat ítéltek meg.
A Biennálé központi témáját körbejáró How will we live together? (Hogyan fogunk együtt élni?) címet viselő központi kiállítás résztvevői közül is kiválasztották a legjobb installációt: az Arany Oroszlánt a német Raumlabor Berlin nevű csoport kapta Instances for Urban Practice című munkájáért, amely az indoklás szerint „inspiráló megközelítése a kollektív felelősségvállalás, a részvétel és a megújulás témáinak.” Az ígéretes fiatal tehetségeknek járó Ezüst Oroszlánt a holland Foundation for Achieving Seamless Territory alkotása nyerte, s különdíjat kapott a kenyai Cave_bureau installációja.
Hazánk az Othernity – Modern örökségünk újrakondicionálása című kiállítással vesz részt a biennálén, arra keresve választ, hogy a modern építészet vitatott, több szempontból elavult öröksége milyen lehetőségeket tartogat a jövő építészei számára. A projektről a kurátorral, Kovács Dániellel készített korábbi interjúnkban is olvashatnak, a nemzetközi rendezvény novemberi zárását követően az installációt a Ludwig Múzeum Budapesten is bemutatja.