- hangzott el a rádió Esti gyors című műsorában.
Az adásban a képviseletüket ellátó Cech András arról beszélt, hogy a lépésre azért került sor, mert szerintük sérült az egyenlő bánásmód, egyenlő elbírálás elve. A Klubrádió érvelése szerint, ahogy az a Médiahatóság honlapjáról is kiolvasható, más rádiók esetében annak ellenére meghosszabbították a műsorszolgáltatási szerződést, hogy azok esetében is előfordult hasonló, esetenként súlyosabb jogsértés is. Ezt a tényt egyébként a bíróság nem vizsgálta, amikor A Klubrádió médiahatóság ellen indított perét tárgyalta. "A Médiahatóság által hozott döntés, vagyis a frekvenciaszerződés meghosszabbításának elutasítása aránytalan büntetés az elkövetett jogsértés súlyához képest. Elfogadhatatlan a Médiatanács érvelése, hogy minden jogsértés egyforma súllyal esik a latba, hiszen a testületnek kizárólagos mérlegelési jogköre van a törvény szerint, amivel a hatóság élt is" - mondta az ügyvéd.
Cech András hozzátette, a bíróság döntését az Alaptörvényben biztosított jogok sérelmének tartják, ezért fordult a rádió az Alkotmánybírósághoz. Az Ab a Kúria döntésének esetleges megsemmisítésével olyan helyzetet tud teremteni, amellyel valamelyest orvosolni lehetne ezt a helyzetet.
Kitért arra is, nem az Alkotmánybíróság az utolsó jogi fórum, amelyhez a Klubrádió az ügyével fordulhat. Lehetősége van arra is, hogy "nemzetközi porondra lépjen", de ennek feltétele, hogy kimerítse a hazai jogorvoslati lehetőségeket.
A Klubrádió frekvenciáját mondvacsinált okokra hivatkozva söpörte le a csak fideszes delegáltakból álló Médiatanács. Az adás azóta kizárólag interneten érhető el, amely így jóval kevesebb hallgatóhoz jut el.