megfigyelés;Pintér Sándor;Honvédelmi és rendészeti bizottság;kémszoftver;Pegasus;

- Pegasus-ügy: ismét kísérletet tesznek Pintér Sándor meghallgatására

A nemzetbiztonsági bizottság ülését egyszer már szabotálta a Fidesz, most a honvédelmi és rendészeti bizottság ellenzéki képviselői kísérlik meg a lehetetlent.

Használta-e a Terrorelhárítási Központ (TEK) a Pegasus kémszoftvert? Erről kérdezné a honvédelmi és rendészeti bizottság a belügyminisztert és a TEK főigazgatóját" – írta kedd délelőtti közös közleményében a honvédelmi és rendészeti bizottság szocialista, DK-s és jobbikos tagja. Harangozó Tamás, Vadai Ágnes és Lukács László azt szeretnék megtudni:

- A TEK beszerzései között volt-e kémszoftver, és ha igen, akkor azt mikor használták? - Mikor vették meg a programot, ki engedélyezte annak alkalmazását és milyen célból?

Emellett bejelentették, kezdeményezni fogják Pintér Sándor belügyminiszter, és Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ főigazgatójának meghallgatását a honvédelmi és rendészeti bizottsága előtt.  

Emlékeztettek arra, hogy az utóbbi években a TEK szinte minden bizottsági ülésen kérte, hogy aktuális beszerzéseik nemzetbiztonsági okokból mentesüljenek a közbeszerzési törvény hatálya alól. Kérdés azonban - s ezt is szeretnék a képviselők tisztázni -, hogy ezen beszerzések között ott volt-e a "Pegasus" nevű kémszoftver – áll a közleményben.

Amint arról korábban beszámoltunk, a kormánypárti képviselők korábban bojkottálták a nemzetbiztonsági bizottság rendkívüli ülését. Ekkor ellenzéki képviselők – Stummer János elnök, a szocialista Molnár Zsolt, illetve az LMP-s Ungár Péter - azért kezdeményezték a tanácskozást, hogy az úgynevezett Pegasus-üggyel összefüggésben meghallgassák az illetékes nemzetbiztonsági szervek vezetőit és Pintér Sándor belügyminisztert.

A Bahart 2022-ben tervezi forgalomba állítani az új hajókat, ám kérdésünkre, hogyan áll jelenleg a gyártásuk, s tartható-e az eredeti határidő csak két korábbi, egy februári és egy júniusi sajtóközleményt küldött a cég, melyekben történelmi fejlesztésnek aposztrofálja a beszerzéseket, ám ezen kívül minden konkrétumot nélkülöznek.