A brit lap beszámolója szerint minderre azzal egy időben került sor, amikor Benny Gantz, a védelmi tárca vezetője szerdán Párizsban tárgyalt francia kollégájával az üggyel kapcsolatban. Noha az első sajtójelentések razziának minősítették a történteket, a vállalat az esettel kapcsolatos közleményében azt írta, a kormányzat emberei "látogatást tettek" az NSO-irodáiban. Jelezték azt is, hogy előzetes értesítést kaptak arról, miszerint a minisztérium illetékesei fel fogják őket keresni. "A vállalat teljes mértékben együttműködik az izraeli hatóságokkal" - fogalmaz a közlemény.
A védelmi tárca egy Twitter-üzenetben jelezte, hogy a többi állami szerv által tett vizit szorosan kapcsolódik ahhoz a leleplezéshez, amelyet korábban a nemzetközi újságírócsoportok tettek a Pegasus nevű kémszoftverrel kapcsolatban.
Az ügynek magyar vonatkozásai is vannak: a gyanú szerint több oknyomozót is ezzel a programmal figyelhettek meg. A kormányzat egyszer sem tagadta, hogy megvásárolta volna a terméket - csupán azt hangoztatták, hogy minden törvényesen történt. A kormányzati kommunikáció egészen új szintre emelte a reagálást: Pintér Sándor jogértelmezése szerint ugyanis akár jogilag is felelősségre lehetne vonni az RTL Klub munkatársát, amiért erről kérdezett.