Milák Kristóf az első magyar úszó, aki pillangón nyert olimpiai aranyérmet. A 21 éves világklasszis úszó világcsúcstartóhoz méltó magabiztossággal 1:51.25 erces olimpiai csúccsal végzett az első helyen a 200 m pillangó döntőjében. Milák a finálé után az M4 Sporton elárulta, szokatlan eset történt vele röviddel a finálé előtt.
A klasszis úszó felkészülését tavaly megzavarta a koronavírus-fertőzés, amit ő is elkapott: tíz napig volt beteg, utána hetekig tartott, amíg visszanyerte a formáját, ám ez egyáltalán nem látszott a teljesítményén.
Milák Kristóf koronavírusos volt 2020-ban, tíz napig volt beteg, hetekig lábadozott, de idén Eb-t nyert, pillangón korábban sosem nyert magyar úszó aranyérmet:
"Kenderesi Tamás Rióban bronzérmes volt ebben a számban, ezúttal hét századdal maradt le a harmadik helyről, negyedik lett. „Nagyon csalódott vagyok, szinte biztos voltam az éremben, kevesebb mint egy tizeden múlt, az időeredmény nem számít, mindent megtettem, jobban nem tudok edzeni, jobban nem tudok figyelni magamra, azt éreztem, hogy meglesz az érem, ez most nagyon fáj” – nyilatkozta elkeseredetten a verseny után.
Még szomorúbb volt a finálét követően Hosszú Katinka, aki címvédőként 200 m vegyesen a hetedik eredménnyel jutott a döntőbe, ahol szinte végig a nyolcadik helyen úszott, ám az utolsó métereken elérte az utolsó előtti pozíciót.
„Frusztráló azt látni, hogy olyan eredménnyel nyertek ebben a számban és korábban 400 m vegyesen is, aminél én sokszor úsztam jobbat. Mindent megtettem, de ma ennyi sikerült, lehet, valamikor el kellett jönnie annak az időnek, amikor nem jön ki jól a lépés, de az időzítése ennek nagyon rossz volt” – értékelt a háromszoros olimpiai bajnok, aki csak magát okolhatja ezért a szereplésért. Az elmúlt több mint fél évben párja, az OKJ-s edzői papírral rendelkező Gelencsér Máté készítette fel a 32 éves klasszis úszót.
Hosszú rengeteg kritikát kapott a közösségi oldalakon azért, mert Rióhoz hasonlóan ezúttal is visszalépett a 200 m pillangótól, ismét megfosztva az olimpiai szerepléstől ebben a számban Jakabos Zsuzsannát. A brazil városban ennek nem volt nagy visszhangja, hiszen Hosszú három aranyat és egy ezüstöt nyert, idén azonban komoly felháborodást váltott ki az úszónő döntése, ami várható volt, látva a játékok időbeosztását. Az nehezen érthető, miért nevezett Hosszú, ha tudta, hogy úgysem áll rajthoz.
Petrov Iván, Jakabos úszóedző férje az Indexnek nagyon korrekten és sportszerűen azt nyilatkozta, párja nem maradt le semmiről, mert nincs olyan formában, hogy döntős lehetett volna 200 m pillangón, így viszont több ideje maradt felkészülni a 4x200-as gyorsváltó versenyére, amely Jakabos, Veres Laura, Verrasztó Evelyn, Késely Ajna összeállításban a nyolcadik helyen be is jutott az előfutamból a döntőbe.
A világbajnok Kapás Boglárka 200 m pillangón a harmadik legjobb eredménnyel lett döntős és szintén a finálé résztvevője Németh Nándor 100 m gyorson, a magyar versenyző 47.81 mp-ces országos csúcsa összesítésben a hetedik helyhez volt elég.
Az utolsó olimpiáján induló Cseh László 200 m vegyesen futamában második lett, összesítésben a tizedik legjobb eredménnyel lett középdöntős, ugyanez nem sikerült sajnos a fiatal tehetség Kós Hubernek, aki 20. lett, így nem folytathatja a legjobb tizenhat között.
Telegdy Ádám 200 m háton saját futamát ötödikként fejezte be, összesítésben a tizennegyedik idővel folytathatja a következő fordulóban. Békési Eszter is ötödik lett a saját futamában 200 m mellen, összesítésben azonban a 25. helyen végzett, így számára befejeződött ez a versenyszám.