- nyilatkozta a hvg.hu-nak adott interjújában az izraeli nocamels.com nevű angolnyelvű tech-magazin főszerkesztője. Ricky Ben-Davidot a nemrég kirobbant megfigyelési botrány visszhangjairól kérdezte a portál.
A szakújságíró azt mondta, az izraeliek jobban szeretnek a pozitív sztorikhoz kapcsolódni, amikor a világ az izraeli innováció sikereiről beszél, most azonban ennek sötét oldala került előtérbe. felhívta a figyelmet arra is, hogy az NSO-nak nem ez az első nagyobb botránya már, ugyanis 2016-ban egy emirátusokban élő emberjogi aktivista telefonjára érkezett egy gyanús link, ami kattintás esetén feltelepítette volna a Pegasus szoftverét. Végül az érintett gyanút fogott és egy kanadai cég azonosította a behatolást.
Ráadásul az izraeli védelmi tárca kiterjedt ismeretekkel rendelkezik a cég valós képességeiről és természetesen az ügyfeleiről is.
- fogalmazott Ricky Ben-David.
Mint lapunk is megírta, az izraeli NSO által kifejlesztett Pegasus nevű kémprogram célpontjai között számos médium, így a Le Monde, a The Guardian és a The Washington Post, valamint számos francia újságíró és médiavezető megtalálható. Magyarországról a Direkt36 portál két újságírója érintett, de a hírek szerint szintén megfigyelték a hvg.hu korábbi munkatársát, Dercsényi Dávidot, valamint Gödöllő polgármesterét és a Magyar Ügyvédi Kamara elnökét.
Az illetékes kormánytagok - Pintér Sándor, Varga Judit vagy éppen Gulyás Gergely - maszatol az ügyben és egyikük sem jelentette ki, hogy Magyarország nem vásárolt a kémprogramból.