Az antikvarium.hu szezonzáró, online aukcióján 350 tétel szerepel, az árverés július 25-e, este nyolcig tart. A tematika széles: az aukción szerepel Baktay Ervin kétrészes India múltját, vallásait, népéletét és városait bemutató, dedikált kötete, egy különleges térképalbum – Magyarország közigazgatási térképe Kogutowicz Manótól –, valamint Rapaics Raymund A magyarság virágairól szóló könyvének első kiadása. Karinthy Frigyes Haditanács Anthroposban című könyve igazi ritkaság: a könyv Tres Gyógyszervegyészeti Részvénytársaság felkérésére készült el 1933-ban, és a Salvacid nevű savcsökkentő gyógyszercsaládot népszerűsíti. A műhöz passzol a szegedi szakácskönyvíró és divattanácsadó, Sárosi Bella Legjobb szegedi szakácskönyve, ami a szegedi halpaprikás receptje mellett még kilenc korabeli, kézzel írt receptet is tartalmaz.
Az árverés különlegességei az úgynevezett tiltólistás könyvek. A Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés 1945-1946-ban négy olyan könyvlistát állított össze, amelyeket „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékekként” előbb betiltásra, majd begyűjtésre és megsemmisítésre ítéltek. Az országgyűlési rendelet végrehajtására létrehozták a Fasiszta Sajtótermékek Jegyzékét Összeállító Bizottságot, amely 1946 végéig működött, munkássága nyomán körülbelül 4000 könyv, illetve 260 periodika került indexre. Indexre kerültek az 1945-ben fasisztának tartott politikusok, az életüket bemutató írások is. A több ezer könyv között voltak félrenyúlások vagy vitatható betiltások is, mint például Fekete István 1940-es Zsellérek című könyve, vagy Balogh Lajos: Méhészkedés, illetve A Brunszvik Teréz kisdedóvó intézet 1940–41. évi évkönyve. (A tiltott könyvek megsemmisítését egyébként a papírhiány is generálta: a begyűjtött nyomdatermékek sokszor a papírmalmokba vándoroltak.)
Az aukció tiltólistás könyvei között megtalálható többek között Maléter Jenő/Wulff Olaf: Vitéz Nagybányai Horthy István élete és a magyar közlekedés, illetve az olasz Luigi Nervetto Mussolini fogságáról és kiszabadításáról szóló regényes története, A Palazzo Veneziától a Gran Sassóig.